Přelomový okamžik v oblasti malých čteček

Malá čtečka čárových kódů, která přináší velký výkon aplikacím balení.

Společnost Cognex Corporation, přední světový dodavatel systémů počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů, oznámila produkci nové řady snímačů čárového kódu určených pro snímání 1D kódů. Snímač DataMan® 50L s malými rozměry, ale mimořádným výkonem čtení čárového kódu měří jen 23,5 mm × 27 mm × 43,5 mm a je umístěn v pouzdře s krytím IP65. Je ideální pro montáž do velmi těsných prostor na výrobních linkách a na strojích. Snímač DataMan 50L je dodáván s chráněnou technologií analýzy snímků Hotbars™, která poskytuje tu nejlepší úspěšnost čtení na trhu.

Úspěšnost čtení více než 99 %

„Tento produkt je ideální pro zákazníky, kteří chtějí zlepšit úspěšnost čtení, zejména pokud mají čárové kódy vytištěny na odrazivých nebo ohebných površích nebo musejí pracovat s poškozenými čárovými kódy,“ vysvětluje Carl Gerst, ředitel obchodní jednotky identifikačních produktů. „Naše technologie už léta úspěšně nahrazuje laserové skenery ve složitých aplikacích čtení čárových kódů, jako je vícestranné skenování. Snímač DataMan 50L nabízí prvotřídní technologii určenou pro čtení 1D čárového kódu a přináší úspěšnost čtení, která může přesahovat 99 %,“ dodává Gerst.
Snímač DataMan 50L zahrnuje všechny prvky, jež snímačům čárových kódů Cognex dávají špičkovou kvalitu. Patří sem:
• technologie analýzy snímků Hotbars, která poskytuje tu nejvyšší úspěšnost čtení 1D čárových kódů, včetně poškozených, zkreslených, rozmazaných, poškrábaných, nízkých nebo nízkokontrastních čárových kódů;
• schopnost analyzovat případy „nepřečtení“ tím, že uživateli dovoluje vidět to, co vidí snímač, a to buď živě na monitoru, nebo prostřednictvím archivace snímků;
• konstrukce bez pohyblivých dílů, které by se mohly opotřebit a vyžadovat výměnu.

Rychlé a snadné nastavení

Snímač DataMan 50L disponuje třípolohovými čočkami a integrovaným zaměřovačem pro snadnější nastavení v různých pracovních vzdálenostech. Díky neuvěřitelně malým rozměrům lze tento snímač integrovat do téměř každé nové nebo stávající instalace.
Snímač DataMan 50L je k dispozici již nyní. Pro další informace navštivte stránku www.cognex.com/50L.

Tuto, ale i další novinky v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů představí společnost Cognex od 19. do 22. března 2013 na veletrhu Automaticon na stánku M 11 v hale 4 a ve stejném období také na veletrhu Amper 2013 na svém stánku 020 v hale V.

www.cognex.com

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii, Japonsku či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com