Řízení skladů v maďarské pobočce koncernu DENSO

Společnost Aimtec spustila projekt nasazení logistického systému DCIx WMS pro další závod skupiny DENSO

Společnost Aimtec pokračuje v úspěšné spolupráci s koncernem DENSO. Tentokrát se jedná o projekt řízení materiálového skladu a skladu hotových výrobků v maďarské pobočce DENSO MANUFACTURING HUNGARY LTD. Přínosem nasazení ověřeného řešení DCIx WMS je rychlá realizace, eliminace chyb a ručního přepisování a připravená integrace na stávající ERP systém.

Řízení skladů s DCIx WMS

Společnost DENSO v Maďarsku požadovala řízení logistiky ve skladech pomocí pokročilého warehouse management systému. Pro tento projekt zvolila jako dodavatele firmu Aimtec, s kterým má vytvořené již dlouholeté obchodní vztahy. V maďarské pobočce DENSO bude nasazeno řešení DCIx WMS, které je již na procesech u předního automotive dodavatele osvědčené a zároveň je kompatibilní s podnikovým informačním systémem CIGMA.

„Aimtec jsme si vybrali také z toho důvodu, že zná detailně prostředí v  závodech skupiny Denso. Ví, jak probíhají a jak na sebe navazují jednotlivé logistické a výrobní procesy. Dokáže se orientovat v organizační struktuře a detailně chápe práci našich týmů,“ doplňuje Vilmos Gárdos, specialista logistiky z DENSO MANUFACTURING HUNGARY LTD.

V první fázi projektu proběhne nastavení DCIx WMS na řízení materiálového skladu, ve druhém kroku se bude jednat o správu skladu hotových výrobků a práci s vratnými obaly.

Přínosy

Společnost DENSO bude mít díky nasazení DCIx WMS informace o online stavu zásob – materiálu, rozpracované výrobě, finálních produktech. Reporty poslouží k přesnějšímu plánování zásob a umožní snížit jejich úroveň. Odstraněním ručního zadávání dat se eliminují chyby na vstupu. Zavede se elektronická podpora vychystávání pomocí pravidla FIFO a zajistí se sledovatelnost, kterou očekávají zákazníci a je nezbytná pro audity jakosti. Součástí projektu bude také nastavení inventur a elektronického kanbanu pro doplňování do výroby. DCIx WMS umožní práci s vratným a spotřebovaným obalovým materiálem. Řešení pro řízení skladů DCIx WMS je zároveň připraveno na požadavky intralogistiky v budoucnu.

První fáze implementace DCIx WMS proběhne do konce roku 2014. V březnu 2015 se plánuje přechod do ostrého provozu v případě nasazení řešení pro řízení skladu hotových výrobků.

DENSO

Japonský koncern DENSO je předním dodavatelem pokročilých technologií, systémů a komponent v automobilovém průmyslu, například klimatizací, hnacích zařízení, elektroniky. Působí ve více než 35 zemích a regionech. Zákazníky jsou všechny hlavní světové automobilky. DENSO zaměstnává 140 tis. zaměstnanců. Globální konsolidované tržby v roce 2014 dosáhly 39,8 mld. dolarů.
www.aimtec.cz
www.globaldenso.com