Servohydraulický systém pro stroje řady Allrounder S

  • Proměnlivá rychlost otáčení servopohonu hydraulického čerpadla vstřikovacích strojů Allrounder 820 S
  • Energeticky úsporný pohon jako další volitelné vybavení stroje
  • Atraktivní poměr výkon/cena

Společnost Arburg neustále vyvíjí své produktové řady strojů Allrounder s cílem zvýšit výrobní účinnost vstřikovacích strojů. Tato snaha zahrnuje také koncept servohydraulických pohonů velkých strojů řady S s uzavírací silou od 2500 do 5000 kN. Od strojírenského veletrhu se tento energeticky úsporný pohon stane při výběru nového stroje alternativou s atraktivním poměrem výkon/cena.

Energeticky úsporný, servohydraulický pohon bude dostupný jako alternativní vybavení velkých vstřikovacích strojů Allrounder od velikosti 630 S. Pro komplexnější nebo vícenásobné formy, rychlé vstřikovací cykly stejně jako pro zajištění paralelních pohybů stroje bude i nadále k dispozici osvědčené dvoučerpadlové provedení popř. dovybavení stroje vysoce výkonným hydraulickým akumulátorem.

Energeticky optimalizovaný servohydraulický systém

Servohydraulický systém umožňuje energeticky účinnější, nízkoemisní provoz hydraulických vstřikovacích strojů. Technické řešení zahrnuje otáčkově regulovaný servomotor a hydraulické čerpadlo. Výkon pohonu je neustále přizpůsobován aktuálním požadavkům stroje. Pokud se zastaví pohyby stroje, zastaví se také čerpadlo, čímž se minimalizují energetické ztráty chodu naprázdno. Ve srovnání se standardním hydraulickým strojem předchozí generace se dvěma čerpadly servohydraulický systém dosahuje energetických úspor až 50 %, a to zvláště v procesech s dlouhými cykly chlazení. V takovém případě jsou požadavky na chlazení, tepelné ztráty a úroveň hluku výrazně redukovány. Servohydraulické pohony strojů Allrounder jsou také velmi vhodné pro výrobu v klimatizovaných podmínkách čistých prostor.

Atraktivní poměr cena výkon

Jako příspěvek k vyšší efektivitě výroby nabízí společnost Arburg svým zákazníkům tento servohydraulický systém za výhodných podmínek s příznivým poměrem ceny k poskytnutému výkonu.

www.arburg.com


Foto: ARBURG

O společnosti Arburg

Arburg – německá strojírenská společnost – je jedním z vedoucích světových výrobců vstřikovacích strojů na zpracování plastů s uzavírací silou od 125 kN do 5000 kN. Do výrobního programu této společnosti patří také dodávky robotických systémů, automatizovaných celků na klíč a dalších periférií.

Ve shodě s mottem „Allrounder pro efektivní vstřikování“ klade společnost Arburg do středu svého zájmu efektivitu výroby, kterou vnímá jako významný článek řetězce přidaných hodnot. Cílem společnosti Arburg je umožnit svým zákazníkům vyrábět výrobky v optimální kvalitě při minimálních nákladech, a to v oblasti automobilového průmyslu, elektrotechnického průmyslu, průmyslu obalové techniky, zdravotnického průmyslu aj.

Nadnárodní prodejní a servisní síť společnosti Arburg garantuje prvotřídní zákaznickou podporu. Arburg je reprezentován 32 dceřinými pobočkami ve 24 zemích a dalšími obchodními zastoupeními ve více jak 50 zemích. Vstřikovací stroje jsou vyráběny výhradně v mateřském závodě v Lossburgu v Německu. Z celkového počtu 2150 zaměstnanců jich 1800 pracuje přímo ve výrobním závodě. Dalších 350 zaměstnanců zajišťuje zákaznickou podporu v obchodních organizacích po celém světě. V roce 2012 se Arburg stal první společností, která získala trojnásobnou certifikaci – podle normy ISO 9001 (zajištění kvality), normy ISO 14001 (ochrana životního prostředí) a ISO 50001 (efektivní nakládání s energiemi). Další informace o společnosti Arburg lze nalézt na internetových stránkách www.arburg.com.