Nová generace laserových profilových skenerů pro měření mezer gapCONTROL

Snímače mezery gapCONTROL provádějí bezkontaktní měření mezer nyní ještě jednodušeji a přesněji. Matice s vysokým rozlišením umožňuje sérii gapCONTROL 2911 měřit ještě menší změny mezery. Kompaktní design a pokročilé možnosti spouštění usnadňují integraci do průmyslového prostředí jako např. při svařování, spojování a montáži. Kromě toho, laserové profilové skenery s integrovanou elektronikou nevyžadují žádné další periferní zařízení pro integraci do řídících procesů.

Kromě sledování velikosti mezery lze dále kontrolovat spojení dílů, jejich vzájemné překrytí, přiblížení a výškové přesazení. Uživatelsky příjemný gapCONTROL Setup Software, který je součástí dodávky, umožňuje rychlý způsob, jak senzor nastavit, definovat úlohy měření a výstupní hodnoty. Tyto výsledky mohou být následně použity pro řízení robotů nebo zabezpečování jakosti např. v automobilovém průmyslu.

Nový 2D/3D laserový profilový skener pro automatizaci

Kromě řady gapCONTROL uvádí společnost Micro-Epsilon na trh také novou řadu laserových profilových skenerů scanCONTROL 2600/2900. Jejich kompaktní provedení, flexibilní možnosti instalace a univerzální rozhraní představují ideální volbu pro vysoce přesné měření profilu a rozměrů ve výrobním prostředí. Snímač scanCONTROL 2600/2900 je spolu s integrovanou řídící elektronikou ukryt v hliníkovém pouzdře s celkovou hmotností pouhých 380 g.

Přes své miniaturní rozměry snímač nabízí široký rozsah funkcí, jako například možnost přenosu až 4 000 profilů za sekundu do PC k dalšímu zpracování. Řada scanCONTROL 2900 poskytuje rozlišení v ose x až 1280 bodů. Měřící řady scanCONTROL 2600/2900 je k dispozici rozhraní Gigabit Ethernet pro přenos profilů a víceúčelové rozhraní RS422. Dále lze využít digitální vstupy pro synchronizaci a spouštění nebo pro vstupy z enkodéru. Pro poskytnutí více výstupních signálů lze použít dodatečnou výstupní jednotku.

Laserové profilové skenery scanCONTROL 2600/2900 jsou zvláště vhodné pro aplikace, které vyžadují nízkou hmotnost snímače, jako např. v automobilovém průmyslu nebo při výrobě, kde jsou senzory namontovány na robotickém rameni.

Václav Zárybnický
MICRO-EPSILON Czech Republic
www.micro-epsilon.cz