Sledovatelnost kritických dílů pro Eissmann Group Automotive

Společnost Aimtec sleduje pomocí systému DCIx MES správnost a návaznost jednotlivých technologických operací

Společnost Eissmann Group Automotive, která je kompetentním partnerem automobilového průmyslu v oblasti vývoje a výroby, bude sledovat kritické díly ve svých závodech po celém světě pomocí informačního systému DCIx MES od společnosti Aimtec. První projekty se rozběhly letos v květnu v centrále v Bad Urachu pro závody Holič na Slovensku a Gera v Německu. V roce 2015 budou následovat projekty pro závod v americkém Pell City a dalších 10 výrobních linek v Německu, České republice, Maďarsku, Mexiku, USA a na Slovensku.

Sledovatelnost dílů s DCIx MES

Management společnosti Eissmann požadoval zlepšit sledovatelnost kritických dílů (tzv. sicherheitsrelevante Teile - dílů souvisejících s bezpečností systému). Důraz byl kladen zejména na výrobky, které jsou využívány pro zabudování airbagů v automobilech. V mezinárodní konkurenci dodavatelů vyhrála výběrové řízení společnost Aimtec, která je již 18 let partnerem významných dodavatelů v automobilového průmyslu. Jedním z důvodů, proč si vedení vybralo právě firmu Aimtec, byla také vysoká flexibilita dodávaného řešení DCIx MES.

Cíle a přínosy MES systému

Hlavním cílem je sledovat pomocí systému DCIx MES veškeré technologické operace, jejich následnost a kontrolovat, zda byla splněna všechna stanovená kritéria kvality pro dané díly. DCIx MES bude napojen na jednotlivé technologie a bude komunikovat s výrobními stroji přes OPC server. Součástí projektu je také integrace na systém SAP a archivační systém Doxis. Řešení DCIx MES je celosvětově licencováno až pro 400 pracovišť/strojů.

Mezi hlavní přínosy nasazení DCIx MES do závodů Eissmann po celém světě patří splnění požadavků na sledovatelnost a výrazné zajištění kvality kontrolou bezchybné a přesné realizace všech výrobních operací pro kritické díly.

Eissmann Group Automotive
Společnost Eissmann Group Automotive je partnerem automobilového průmyslu v oblasti vývoje a výroby a současně výrobcem ovládacích modulů, součástí obložení a kompletního interiéru vozidel. Portfolio zahrnuje od součástí obložení, jako jsou středové konzoly, palubní desky, područky a obložení dveří, přes kombinované ovládací prvky, jako například řadicí páky, obložení ruční brzdy a volicí páky, až po kompletní systémy obložení.
Společnost byla založena v roce 1964 jako rodinný podnik, kterým je dodnes. Tržby skupiny Eissmann v roce 2013 činily 284 milionu eur. Skupina podniků sídlí v německém Bad Urachu. Po světě provozuje 10 výrobních závodů v Německu, České republice, Maďarsku, USA, Mexiku a na Slovensku. Zákazníky jsou významní výrobci automobilů, například Audi, BMW, Bentley, Jaguar, Ford, Renault, SEAT, Lamborghini, Porsche, Daimler, ŠKODA AUTO, VW, Volvo, Tesla a další. Pro více informací navštivte www.eissmann.com.
www.aimtec.cz

Na snímku zleva Bodo Deutschmann, IT ředitel Eissmann Automotive Deutschland GmbH, Roman Žák, předseda představenstva AIMTEC a. s. a Johannes Kuron, jednatel Eissmann Automotive Deutschland GmbH.