Snadné, přesné a efektivní upínání strojních svěráků

Nový systém základních desek MNG Zero Point, tzv. mechanický upínací systém s nulovým bodem, dodávaný společností WNT, umožňuje jednoduché a univerzální upnutí svěráků a přípravků ke strojnímu stolu. Snadná obsluha, rychlost, spolehlivost, vysoká přesnost a kompatibilita jsou hlavními přednostmi, které podtrhuje vysoká efektivita z pohledu výrobních nákladů.

Díky úplné kompatibilitě se sortimentem strojních svěráků společnosti WNT, včetně svěráků od jiných výrobců, umožňují nové základní desky MNG Zero Point uživatelům rychle a přesně nastavit tyto upínací systémy v pracovním prostoru stroje. Využití jednoduchého mechanického upínacího systému  WNT eliminuje nutnost hydraulického či vzduchového přívodu, což následně snižuje i počáteční výdaje na koupi systému MNG Zero Point až o 40 procent ve srovnání s hydraulickými systémy. Tento jednoduchý upínací systém obsahuje pouze jediný uchycovací masivní čep Ø40h6 pro upevnění svěráku, montážní nadstavby nebo upínací věže k základové desce upnuté na pracovním stole stroje. Rychlé a pozičně přesné upnutí je provedeno jednoduše pomocí imbusového klíče bez žádné deformace a zvýšeného úsilí.  Minimalizovaná pracovní výška základní desky 30mm s tolerancí +/-0,005  zaručuje stabilitu a tuhost soustavy včetně vysoké přesnosti.  Základní desky NMG jsou kalené, broušené a otěruodolné proti mechanickému poškození, což zajišťuje vyšší životnost. Kromě plochých desek pro tříosé stroje se dodávají i provedení pro čtyř a pětiosé sestavy.

Použití systému MNG Zero Point s možností přesného opětovného umístění upínacích nástrojů (opakovatelnost < 0.01 mm) výrazně zkracuje dobu seřízení. Ve srovnání se  svěráky a upínacími věžemi upínanými přímo ke strojnímu stolu se doba seřízení při použití systému MNG Zero Point zkrátí až o 86 procent. Pokud budeme uvažovat 30 minut jako běžnou dobu pro seřízení při změně strojního svěráku s jednou sestavou denně, pak použití systému MNG Zero Point ušetří až 30 provozních hodin stroje za měsíc.

Uživatelé systému MNG Zero Point mohou dále využívat výhodu zvýšené provozní bezpečnosti vyplývající ze skutečnosti, že upínací mechanismus generuje upínací vtahovací sílu o velikosti až 20kN, což je o 60 - 70% více než u ostatních způsobů upnutí. Tím se výrazně zvyšuje tuhost sestavy a zároveň lze maximalizovat přesnost údajů z místa řezu.  A s ohledem na to, že systém používá kladně řízený upínací a odepínací mechanismus, neexistuje riziko, že se svěrák či upínací věž „přilepí“ k základní desce. Další výhodou systému MNG Zero Point od společnosti WNT je, že pomocí prvků standardních základních desek lze snadno a rychle vytvořit zakázkové upínací řešení, které by jinak vyžadovalo speciální přístroje a delší dobu realizace.

“Systém MNG Zero Point je ohromujícím doplňkem k již tak rozsáhlému sortimentu upínacích řešení od společnosti WNT,” říká Jan Úlovec, manažer pro obchodní rozvoj společnosti WNT (CZ). “Zkrácení seřizovací doby při použití systému MNG Zero Point z něj činí vysoce nákladově efektivní pomůcku, jejíž doba návratnosti činí pouze pár týdnů v závislosti na způsobu používání. Díky kombinaci systému MNG Zero Point, například s naší řadou svěráků ESG Mini, lze jediný stroj nastavit pro provádění prvního a druhého úkolu či více sestav. Vybudovali jsme si svoji pověst díky dodávkám vysoce kvalitních obráběcích nástrojů s podrobnou technickou podporou pro naše zákazníky. Stejná filozofie platí i pro upínací systémy dodávané společností WNT, přičemž zákazníci se mohou obrátit na technickou podporu, aby se ujistili, že zvolili ten nejlepší systém pro daný způsob použití.”

www.wnt.com

Obr.1:  Znázornění základní desky MNG Zero Point se svěrákem WNT ESGmini

Obr. 2: Sestavení základních desek MNG Zero Point lze snadno přizpůsobit dle aplikačního požadavku