Soustružení tvrzených součástí je opět o něco spolehlivější a bezpečnější

logoSpolečnost Sandvik Coromant představila systém CoroTurn 107® s vysoce přesnými vysokotlakými tryskami

Společnost Sandvik Coromant, která je předním světovým dodavatelem obráběcích nástrojů, nástrojových Se štíhlými součástmi se pojí celá řada problémů, včetně potíží s tvorbou dlouhých třísek, vibracemi a průhybem. Proto společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na nástrojové systémy, zařadila do své nabídky novou řadu řezných jednotek CoroTurn® 107 s vysoce přesným systémem přívodu řezné kapaliny HP, který minimalizuje riziko lomu břitové destičky, hromadění třísek a prostojů stroje.

Nástroje, které jsou první volbou

Systém CoroTurn 107 je první volbou pro vnější a vnitřní soustružení malých, dlouhých a štíhlých součástí. Ostré břity a vynikající kontrola utváření třísek jsou zárukou klidného průběhu záběru a nízkých řezných sil a umožňují dosažení vynikající kvality obrobené plochy.

V případě použití nových vysokotlakých jednotek Coromant Capto, dosahu je nyní přípustný tlak řezné kapaliny až 200 barů (maximální tlak pro standardní upínací jednotky Capto je 80 barů). V kombinaci s vysoce přesnými tryskami představuje tento systém výhodu jak pro pracovníky obsluhující stroje, protože nedochází tak často k problémům s dlouhými třískami, ale díky méně častému přerušování výroby a delší životnosti nástrojů nebo vyšším řezným rychlostem je výhodný také pro manažerský tým.

Pro rozmanité aplikace

Systém určený pro soustružnické operace prováděné za mokra, zejména při obrábění žárovzdorných slitin (ISO S) a korozivzdorných ocelí (ISO M), dosahuje velmi dobrých výsledků jak ve velkosériové výrobě, tak i v případě flexibilní výroby vyznačující se použitím různorodých materiálů a/nebo různých velikostí výrobních dávek. Při všech dokončovacích až polodokončovacích operacích nabízí řadu výhod zákazníkům působícím v mnoha různých průmyslových odvětvích, jako např. v leteckém a automobilovém průmyslu, v oblasti výroby energetických zařízení nebo všeobecném strojírenství.

Nově je do nabídky zařazeno celkem 48 položek s velikostí spojky Coromant Capto v rozmezí C3 až C6, které jsou určeny pro břitové destičky CoroTurn 107 tvaru C, D, R nebo V.

Podrobnější informace naleznete na http://www.sandvik.coromant.com/cs-cz/products/coroturn_107/pages/default.aspx.

Sandvik Coromant
Sandvik Coromant je přední světovy dodavatel obráběcích nástrojů, nástrojovych řešení a know-how pro oblast obrábění kovů. Díky rozsáhlym investicím do vyzkumu a vyvoje vytváříme unikátní technické novinky a společně s našimi zákazníky zavádíme nové standardy pro produktivitu. Mezi ně patří i nejvyznamnější světoví vyrobci v automobilovém a leteckém průmyslu a v oblasti vyroby energetickych zařízení. Společnost Sandvik Coromant zaměstnává přibližně 8500 zaměstnanců a své zastoupení má ve 130 zemích světa. V rámci globální průmyslové skupiny Sandvik jsme součástí obchodní divize Sandvik Machining Solutions.
Kontaktní údaje
Nikki Stokes – PR & Advertising, EMEA – Sandvik Coromant
Tel: +44 (0) 121 504 5422
Email: nikki.stokes@sandvik.com
  
Nevena Rasic – Senior Account Manager – Pinnacle Marketing Communications, Ltd
Tel: +44 (0) 208 429 6541
Email: n.rasic@pinnaclemarcom.com