Společnost COGNEX představuje dotykovou obrazovku o úhlopříčce 229 mm pro své systémy počítačového vidění a identifikace

Větší displej dává operátorům větší kontrolu.

Společnost Cognex® Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, oznámila vydání průmyslového operátorského panelu VisionView® 900 pro systémy počítačového vidění In-Sight® a snímače čárových kódů DataMan® určené pro síť Ethernet. Větší displej o úhlopříčce 229 mm umožňuje operátorům rychle identifikovat problémy na výrobní lince, takže mohou reagovat promptně a zvyšovat tak kvalitu a současně omezovat prostoje.

Lepší poměr cena a výkon

Displej VisionView 900 nabízí čtyřnásobně lepší poměr ceny a výkonu než předchozí panely a také ekologické a softwarové parametry, které operátoři očekávají od rozhraní průmyslové kategorie. Dotyková obrazovka o úhlopříčce 229 mm s krytím IP65 umožňuje uživatelům prohlížet snímky a grafické vrstvy až pro devět systémů In-Sight nebo DataMan zároveň, a to bez nutnosti PC na základní provozní úrovni.
Kromě prohlížení výsledků inspekce na obrazovce mohou operátoři snadno modifikovat parametry inspekce, měnit zaostření kamery a nahrávat či ukládat zakázky dříve nakonfigurované v systému počítačového vidění. Mohou rovněž ukládat snímky pro následné odstraňování chyb a optimalizaci procesu, buď po síti Ethernet, nebo přes některý ze zabudovaných portů USB. Kontrolu operátora nad oblastmi zájmu a parametry nástroje pro počítačové vidění reguluje ochrana heslem.

Pro rychlost a větší kontrolu

„Obnovovací frekvence obrazu displeje VisionView 900 nyní podporuje linky s rychlostí až 600 dílů za minutu,“ uvádí Herbert Lade, viceprezident a ředitel obchodní jednotky systémů počítačového vidění, „zatímco větší formát úhlopříčky 229 mm zvyšuje efektivní záběr kontroly operátora.“
Obrazovka VisionView 900 je doplněním stávající sady vizualizačních prvků společnosti Cognex:

  • software VisionView PC má všechny prvky operátorského panelu a možnost používat jakýkoli displej, který lze připojit k PC;
  • softwarová varianta VisionView CE nabízí všechny standardní prvky a umožňuje operátorům prohlížet aplikace pomocí velkých panelů Rockwell nebo Siemens CE;
  • VisionView VGA poskytuje možnost prohlížet snímky a výsledky v řídicí místnosti bez omezení velikosti displeje; adaptér VisionView VGA podporuje dotykové obrazovky a displeje VGA s různými rozlišeními.

Nový panelový displej VisionView 900 je dostupný již nyní. Pro další informace a stažení bezplatné zkušební verze softwaru VisionView navštivte webovou stránku http://www.cognex.com/visionview.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:                                                                   
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com