Společnost COGNEX představuje nové osvětlení a optiku pro řadu DATAMAN 300

Nové prvky poskytují zákazníkům větší flexibilitu a kontrolu

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) představila nové prvky osvětlení a optiky pro svou řadu průmyslových snímačů čárového kódu DataMan® 300. Řada DataMan 300 se od svého uvedení díky mimořádně vysoké rychlosti čtení a snadnému použití ihned stala preferovaným snímačem čárového kódu. Poptávka bude nyní bezesporu pokračovat zásluhou uvedení nejflexibilnějších prvků optiky a osvětlení dostupných na trhu pro jakýkoli napevno montovaný obrazový snímač čárového kódu.

Snadnější použití pro mnoho aplikací

„Namísto nutnosti objednávat různé modely a držet je skladem nyní mohou naši zákazníci snadno překonfigurovat snímač řady DataMan 300 pro mnoho aplikací jednoduchou výměnou osvětlení nebo optiky,“ uvedl Carl Gerst, viceprezident společnosti a ředitel obchodní jednotky identifikačních produktů. „Možnost optimalizovat osvětlení a optiku pro každou aplikaci navíc přispívá k dosahování těch nejvyšších možných rychlostí snímání.“

 

Větší přizpůsobení a kontrola

Řada DataMan 300 disponuje modulárním osvětlením, které lze konfigurovat a vyměnit přímo v provozu. Osm integrovaných světelných bank a externích světel lze řídit individuálně.

K možnostem osvětlení patří:

  • infračervené světlo pro náročné kovové díly a zrakový komfort operátora
  • polarizované červené světlo pro lesklé díly nebo díly pod plastovým obalem
  • modré světlo pro kovové díly nebo barevně tisknuté čárové kódy
  • vysoce intenzivní červené světlo pro obecné aplikace
  • zakázkové, vysoce výkonné přídavné osvětlení Cognex (High-Powered Illumination Accessory – HPIA) pro aplikace čtení čárového kódu na velkou vzdálenost
  • několik externích osvětlovacích prvků napájených přímo ze snímače, včetně kroužku, podsvícení, bodového světla, osvětlení pod malým úhlem a DOAL
Rychlé pořizování snímků a nastavování tekutých čoček

Nástavec na čočky u snímače řady DataMan 300 podporuje všechny oblíbené druhy čoček bez nutnosti přídavného hardwaru.

K možnostem čoček patří:

  • tekuté čočky s proměnlivým zaostřováním S-Mount
  • S-Mount s ohniskovou vzdáleností 10, 16 a 25 mm
  • C-Mount v průmyslových standardních rozměrech
Automatické nastavení na optimální parametry

Funkce „inteligentního ladění“ snímače řady DataMan 300 spustí po stisknutí tlačítka automatickou kalibraci, jež určí, která kombinace osvětlení a ohniskové vzdálenosti u tekutých čoček poskytne nejlepší výsledky pro každou aplikaci.

Řada DataMan 300 obsahuje tři modely: DataMan 300 se standardním rozlišením 800 × 600 obrazových bodů, DataMan 302 s vyšším rozlišením 1 280 × 1 024 obrazových bodů a DataMan 303 s nejvyšším rozlišením 1 600 × 1 200 obrazových bodů.

Pro další informace o řadě napevno montovaných snímačů čárového kódu DataMan 300 navštivte webovou stránku http://www.cognex.com/factory-id-reader.aspx.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com