Společnost COGNEX představuje novou řadu průmyslových kamer s přímým připojením

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů a softwaru počítačového vidění, představila řadu kamer Cognex Industrial Camera (CIC), novou řadu průmyslových kamer s rozhraním GigE Vision® určených pro snadnou integraci se softwarem pro počítačové vidění VisionPro®CVL®. První čtyři modely řady CIC jsou kompaktní (29 × 29 mm), monochromatické kamery pro plošné skenování pokrývající ty nejpopulárnější kombinace rozlišení, rychlosti a ceny na trhu počítačového vidění. Do budoucna se chystá uvedení dalších modelů.

„Výrobci strojů mohou nyní svým zákazníkům jasně ukázat, že do svých strojů integrovali špičkový software pro počítačové vidění Cognex, což jim dává velkou konkurenční výhodu,“ uvedl Joerg Kuechen, viceprezident a ředitel obchodní jednotky softwaru pro počítačové vidění společnosti Cognex. „Uživatelé – zástupci velkých podniků pak mohou snadno rozpoznat systémy, které využívají software Cognex, podle žlutých průmyslových kamer Cognex na jejich lince.“

Integrace se softwarem VisionPro poskytuje přístup ke komplexní knihovně patentovaných nástrojů pro počítačové vidění – od geometrické lokalizace a inspekce objektů až po identifikační a měřicí algoritmy. V kombinaci s flexibilním a silným vývojovým rozhraním na bázi PC usnadňuje software VisionPro vytváření a zavádění řešení pro ty nejnáročnější aplikace počítačového vidění.

Společnost Cognex nabízí pro řadu kamer CIC tříletou záruku a program výměny za provozu (hot swap). Momentálně jsou k dispozici tyto nové průmyslové kamery řady Cognex Industrial Cameras:

  • CIC-300: rozlišení 640 × 480 (VGA), 120 snímků za sekundu, senzor CCD, globální závěrka
  • CIC-2000: rozlišení 1 628 × 1 236 (2 MP), 20 snímků za sekundu, senzor CCD, globální závěrka
  • CIC-4000: rozlišení 2 048 × 2 048 (4 MP), 25 snímků za sekundu, senzor CMOS, globální závěrka
  • CIC-5000R: rozlišení 2 592 × 1 944 (5 MP), 14 snímků za sekundu, senzor CMOS, posuvná závěrka

Další informace naleznete na adrese www.cognex.com/cic.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com