Společnost Cognex představuje snadno použitelný obrazový snímač pro aplikace pracující s barvami

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, představila Checker® 4G7C, snadno použitelný obrazový snímač, který dokáže rozlišit díly podle barvy. „Se snímačem Checker 4G7C je kontrola barvy produktu snadnější než kdy dříve,“ uvedl Brian Nachtigall, vedoucí manažer a ředitel obchodní jednotky obrazových snímačů. „S ověřeným, snadno použitelným rozhraním zařízení Checker stačí jen vybrat barvu pro ověřování a můžete začít s inspekcí dílů.“

Checker 4G7C poskytuje inspekční rozlišení 376 × 240 s podporou Ethernetu pro průmyslové protokoly a s osvětlením bílými diodami LED s vysokou intenzitou pro detekci a inspekci dílů a charakteristických prvků rychlostí až 800 dílů za minutu. Snímač Checker 4G7C, který je součástí produktové řady Checker 4G, obsahuje patentovanou technologii vnitřního spouštění Checker poskytující několik klíčových výhod:

  • nevyžaduje dodatečné senzory pro kontrolu přítomnosti dílu;

  • detekuje díly lokalizací charakteristického prvku na dílu, nejen okraje;

  • sleduje díly na výrobní lince bez nutnosti přesné manipulace s díly.

Kromě nové schopnosti kontrolovat barvu dílů poskytuje snímač Checker 4G7C ve svém oboru špičkové vlastnosti, které jsou typické pro tuto řadu, včetně flexibilní optiky, snadného nastavení, možnosti přidávat neomezené senzorové nástroje pro daný úkol a inteligentních výstupů na bázi logiky typu vyhovuje/nevyhovuje.

Barevný obrazový snímač Checker 4G7C je k dispozici již nyní. Další informace naleznete na adrese www.cognex.com/visual-sensor-checker-200.aspx.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Další případové studie společnosti Cognex a informace o produktových novinkách v českém jazyce si můžete přečíst na portálu http://www.industrymedia.eu/cz/

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com