Společnost COGNEX představuje základní systém počítačového vidění pro aplikace pracující s barvami

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ:CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, představila základní systém barevného počítačového vidění In-Sight® 7010C, který dokáže rozlišovat díly podle jejich barvy. Systém disponuje 24bitovým barevným rozlišením, které přesně identifikuje 16 milionů variací barev – více, než dokáže rozpoznat lidské oko. Identifikaci podle barev využívá mnoho odvětví, např.:

  • Automobilový průmysl: identifikace modelu pneumatiky, kontrola pojistek,
  • Výroba potravin a nápojů: ověřování příchuti produktu a jeho balení,
  • Hardware elektroniky: ověřování barev tlačítek, kontrola pořadí barvy vodičů,
  • Farmaceutický průmysl: identifikace tablet, lékovek nebo kapslí.

Společně se systémem In-Sight 7010C společnost Cognex zavádí tři další barevné modely, In-Sight 7200C, 7400C a 7402C. Tyto systémy jsou určeny pro složitější aplikace zahrnující logiku nebo barevné složení a aplikace vyžadující vyšší rozlišení nebo rychlejší provádění.

„Uvedení systému In-Sight 7010C znamená, že naši zákazníci mají dispozici úplnou produktovou řadu, které zasahuje od jejich jednoduchých aplikací detekce barev, až po výkonný systém In-Sight 7402C pro jejich nejsložitější barevné aplikace,“ říká Herbert Lade, viceprezident a manažer obchodní jednotky Vision Systems. „A díky intuitivnímu rozhraní EasyBuilder® může i nový uživatel využívat výkonné nástroje počítačového vidění Cognex dostupné v rámci produktu In-Sight 7010C, včetně identifikace barev, nacházení vzorů a měření,“ dodává Lade.

Podobně jako stávající oceňovaná sada systémů počítačového vidění In-Sight 7000 mají i nové barevné modely funkce pro úsporu nákladů, které usnadňují integraci, včetně:

  • kompaktního pouzdra s krytím IP67,
  • možnosti robustní komunikace ve výrobním závodě,
  • technologie automatického zaostřování,
  • možností integrovaného osvětlení.

Modely systému barevného počítačového vidění In-Sight 7000 jsou k dispozici již nyní. Další informace naleznete na adrese www.cognex.com/IS7000.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:                                                                   
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com