SPOLEČNOST COGNEX ROZŠIŘUJE ŘADU SNÍMAČŮ ČÁROVÉHO KÓDU PRO LOGISTIKU O NOVÝ VYSPĚLÝ PRODUKT DATAMAN 503

Vyspělá technologie pro náročné logistické aplikace

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) oznámila rozšíření své oceňované řady obrazových snímačů čárového kódu pro logistické, poštovní a maloobchodní distribuční aplikace a uvádí na trh zařízení DataMan® 503. Vyspělý snímač DataMan 503 je díky nejvyšší rychlosti čtení v oboru, funkci zpětné vazby a absenci pohyblivých dílů vhodný i pro ty nejnáročnější aplikace čtení čárového kódu a v rámci svého oboru změní pohled na to, čeho se dá se snímačem čárového kódu dosáhnout.

Vysoké rychlosti čtení snižují potřebu ruční manipulace

„Společnost Cognex je na čele rychlého technologického posunu, k němuž dochází v logistice, jelikož distribuční centra přecházejí z technologií laserových skenerů a složitých liniových skenerů k systémům na bázi plošného obrazového skenování. K tomuto posunu dochází, protože zákazníci si uvědomují hmatatelné přínosy, které tyto snímače nabízejí,“ hodnotí současnou situaci Carl Gerst, ředitel obchodní jednotky identifikačních produktů. „Snímače čárových kódů Cognex překonávají omezení starých technologií a přinášejí rychlosti čtení, které byly dříve považovány za nereálné. Vyšší rychlosti čtení snižují objem ruční manipulace s balíky, což znamená nižší náklady pro naše zákazníky.“

Stvořen pro náročné logistické aplikace

Snímač DataMan 503 je doplněním stávající řady snímačů čárového kódu DataMan a rozšiřuje počet aplikací, kde lze používat obrazové snímače čárového kódu. Je zvláště vhodný pro aplikace s vysokými rychlostmi, velkou šířkou pásu nebo velkými variacemi výšky balíků. Ke klíčovým aplikacím pro snímač DataMan 503 patří:

  • vysokorychlostní třídění;
  • vícestranné tunelové skenování;
  • velkoformátové prezentační skenování.
Určen pro snížení nákladů a podporu zdokonalování procesů

Snímač DataMan 503 zahrnuje všechny prvky řady DataMan, které dávají snímačům čárových kódů Cognex jejich výjimečnost. Patří sem:

  • chráněná technologie analýzy snímků Cognex Hotbars™, která poskytuje ty nejvyšší rychlosti čtení 1D čárových kódů, včetně poškozených, zkreslených, rozmazaných, poškrábaných, nízkých nebo nízkokontrastních čárových kódů;
  • schopnost analyzovat případy „nepřečtení“ tím, že uživateli dovoluje vidět to, co vidí snímač, a to buď živě na monitoru, nebo prostřednictvím archivace snímků;
  • konstrukce bez pohyblivých dílů, které by se mohly opotřebit a vyžadovat opravu;
  • snadné nastavení a instalace.

Produkty DataMan nabízejí přínosy obrazových snímačů čárového kódu se snadným použitím a nízkou cenou, jako mají laserové skenery. Další informace o logistických skenerech Cognex DataMan a snímači DataMan 503 naleznete na webové stránce cognexlogistics.com.

Tuto ale i další novinky v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů představí společnost Cognex od 19. do 22. března také na veletrhu Amper 2013 na svém stánku 020 v hale V.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii, Japonsku či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:

Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com

Pro více informací kontaktujte:

Janina Miller
Marketing Communication
Cognex Germany
E-mail: janina.miller@cognex.com