Společnost COGNEX uvádí na trh kompaktní produkty počítačového vidění určené pro zabudované OEM aplikace

Společnost Cognex® Corporation (NASDAQ: CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, oznámila, že uvádí na trh dva nové produkty, systém počítačového vidění Advantage™ 100 a nástroj AE2 Advantage, jež jsou určeny pro integraci do přístrojů a zařízení výrobců OEM. Konstruktéři zařízení OEM nyní mohou naplno využívat výkonnou technologii počítačového vidění a snímání čárového kódu Cognex i v těch nejvíce prostorově omezených a cenově náročných aplikacích, s nimiž se můžeme setkat v oblasti klinické diagnostiky, tisku, kiosků nebo lékařských přístrojů.

Systém počítačového vidění Advantage 100 je kompaktním (23 × 44 × 54 mm) zapouzdřeným systémem počítačového vidění s přizpůsobitelnou optikou, osvětlením a ethernetovou komunikací a je vhodný pro integraci do velkých automatizovaných systémů klinické diagnostiky.

Nástroj počítačového vidění AE2 Advantage má ještě menší rozměry (14,5 × 29,1 × 20,5 mm) a je určen pro integraci do prostorově těsných pouzder OEM zařízení vyráběných ve velkých objemech, jako jsou lékařské přístroje a tiskárny.

„Nový systém Advantage 100 a nástroj AE2 Advantage zpřístupňují produkty společnosti Cognex zcela nové skupině zákazníků,“ zdůraznil Joerg Kuechen, viceprezident a ředitel obchodní jednotky softwaru pro počítačové vidění společnosti Cognex. „Vzhledem k novému cenovému bodu pro velkoobjemové výrobce OEM nyní můžeme poskytovat vyspělé možnosti technologií společnosti Cognex pro počítačové vidění, zarovnávání a snímání čárového kódu v produktu, který se vejde na špičku prstu.“

Systémy počítačového vidění Advantage 100 a nástroje AE2 Advantage jsou k dispozici již nyní. Další informace naleznete na adrese www.cognex.com/advantage.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com