Společnost RS Components představuje zásadní inovace pro návrh elektronických zařízení a posiluje svou pozici předního poskytovatele online informačních zdrojů pro globální komunitu konstruktérů

Nástroj DesignSpark PCB verze 4.0 a knihovna komponent ModelSource představují významný milník ve vývoji vysoce funkčních bezplatných konstrukčních nástrojů. Společnost RS Components nyní nabízí ucelené řešení pro konstrukci.

OXFORD, Velká Británie, 15. října 2012 – Společnost (RS), obchodní značka společnosti Electrocomponents plc (LSE:ECM), předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu s vysokou přidanou hodnotou, oznámila významný pokrok ve vývoji svého programu pro transformaci zkušenosti s používáním online zdrojů, navrhováním a nákupem. Nejnovější inovace sady bezplatných technických řešení společnosti RS Components určených pro podporu konstruktérů během celého procesu návrhu elektronických zařízení zahrnují:

  • DesignSpark PCB verze 4.0, oceňovaný nástroj pro návrh desek plošných spojů, nyní disponuje přístupem ke špičkové knihovně komponent, umožňuje jednoduchý výběr součástek a provádění výpočtů.
  • ModelSource, unikátní nová webová knihovna komponent, k dispozici ke stažení na stránkách DesignSpark, online návrhářské komunity společnosti RS Components.

Verze 4.0 nástroje DesignSpark PCB, světově nejvýkonnějšího bezplatného softwaru pro návrh elektronických zařízení, schématické výkresy a uspořádání desek plošných spojů, je nyní vybavena novým správcem knihoven, který vylepšuje funkci stávající knihovny. Důvodem zlepšení je integrace knihovny ModelSource, unikátní nové webové knihovny komponent, která je bezplatně dostupná jako samostatný nástroj na webu DesignSpark.

Knihovna ModelSource obsahuje více než 80 000 schémat desek plošných spojů a výkresů od předních výrobců a je k dispozici ke stažení ve více než 20 různých formátech kompatibilních s nejpopulárnějšími aplikacemi pro návrh desek plošných spojů. Krom toho obsahuje také více než 30 000 3D modelů ve 24 formátech pro rozšířené mechanické 3D aplikace. Knihovny jsou propojeny se sortimentem desek společnosti RS Components a umožňují konstruktérům soustředit se na inovaci, výzkum a vývoj namísto vytváření základních stavebních bloků návrhu.

Nová funkce Bill of Materials (BOM) Quote integrovaná v nástroji DesignSpark PCB verze 4.0 poskytuje okamžité cenové nabídky na komponenty obsažené v návrhu desky tištěných obvodů. Tento nástroj automaticky generuje uživatelský kusovník s použitím čísel dílů RS integrovaných v nových knihovnách komponent desek plošných spojů.

Další funkcí nové verze softwaru, která přináší úsporu času, je služba PCB Quote, která poskytuje nezávislé porovnání cenových nabídek od řady výrobců základních desek plošných spojů na základě zadání konstrukčního návrhu. Konstruktér poté může využít přímou cenovou nabídku od vybraného dodavatele DPS.

Nástroj DesignSpark PCB, který vyvinula společnost RS Components ve spolupráci s Number One Systems, přitahuje návrháře z celého světa na web RS Components již od svého uvedení v červenci 2010. Počet stažení tohoto neomezeného nástroje pro schématické výkresy a uspořádání desek plošných spojů v současnosti dosahuje téměř 160 000.

Nástroj DesignSpark PCB verze 4.0 a knihovna ModelSource jsou k dispozici na webu designspark.com, online portálu společnosti RS Components určeném k podpoře konstruktérů během celého procesu návrhu prostřednictvím poskytování informací o návrhu, uživatelských hodnocení, blogů a bezplatných nástrojů, to vše na jednom místě. Tato komunita má v současnosti více než 90 000 registrovaných členů.
„Podpora inovace v návrhu elektronických zařízení je důležitým aspektem našeho podnikání. Uvědomujeme si klíčový význam času v úsilí konstruktérů o uvedení produktu na trh,“ řekl Mark Cundle, Head of Technical Marketing společnosti RS Components. „Díky našim rozvinutým schopnostem eCommerce a trvalým investicím do rozvoje a inovace našich online nástrojů a zdrojů jsme zaznamenali významný pokrok v urychlování procesu vyhledávání, návrhu a nákupu pro konstruktéry a nákupčí po celém světě.“

Další informace naleznete na webu www.designspark.com

O společnosti RS Components

RS Components a Allied Electronics jsou obchodními značkami společnosti Electrocomponents plc, předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu. Distribuci provádí pobočky ve 32 zemích. Skupina nabízí přes 550 000 produktů prostřednictvím internetu a katalogů více než milionu zákazníkům. Ještě v den přijetí objednávky vypravuje více než 46 000 zásilek. Portfolio výrobků zahrnuje produkty z oblasti elektroniky, automatizace a řízení, testování a měření, elektrické a mechanické komponenty od více než 2 500 předních dodavatelů.
Electrocomponents plc. je kotována na londýnské burze a v minulém finančním roce končícím 31. března 2012 měla obrat 1,27 mld. GBP. Další informace naleznete na webu .

Kontakt pro tisk:

 

 

 

RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 (0) 6105/ 401 803
frank.behrens@rs-components.com