Společnost RS Components přidává do své nabídky nejmenší vysoce výkonné diody OSRAM

Diody OSLON® Square jsou kompaktní a robustní. Přinášejí široké spektrum barevných teplot a indexů podání barev pro interiérové i exteriérové osvětlovací aplikace.

Společnost RS Components (RS), obchodní značka společnosti Electrocomponents plc (LSE:ECM), předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu s vysokou přidanou hodnotou, oznamuje dostupnost vysoce výkonných diod OSLON® Square výrobce OSRAM Opto Semiconductors. Tato nová zařízení jsou určena k použití v široké škále interiérových i exteriérových osvětlovacích aplikací jako jsou náhradní svítidla, LED klastry, bodová svítidla, pracovní světla a pouliční osvětlení.

Robustní diody OSLON Square byly vyvinuty s použitím nejnovější technologie výkonných čipů společnosti OSRAM. Mají maximální budicí proud 1,5 A a zachovávají si účinnost i při nejvyšších hodnotách budicího proudu. Diody OSLON Square jsou dodávány v kompaktním balení pro povrchovou montáž s půdorysem pouhých 3 × 3 mm. Díky tomu jsou nejmenšími vysoce výkonnými diodami na trhu, ideální pro soustavy s vysokou hustotou diod, kde je vyžadován maximální světelný tok na jednotku plochy, například pro diodová svítidla. Bílá reflexní vrstva v obalu odráží světlo do sekundární optiky, čímž zajišťuje nejvyšší světelnou účinnost.

Diody OSLON Square jsou dostupné v širokém spektru barevných teplot a indexů podání barev. Jemný systém skupin vyzařovacích charakteristik společnosti OSRAM pokrývá oblast dvoustupňové MacAdamsovy elipsy, což zajišťuje dokonalou konzistenci barev pro všechny osvětlovací aplikace. Nejnovější technologie konverze fosforu zajišťuje úplnou stabilitu barevné teploty po celou dlouhou dobu životnosti diody. Spolu s výjimečně nízkou hodnotou tepelného odporu pouze 3,8 K/W zajišťuje nízké provozní teploty, které zvyšují účinnost systému.

Fred Knowles

„Vlády, průmysl i spotřebitelé na celém světě jsou pod velkým tlakem na snížení spotřeby energie, což vede ke všeobecné snaze vyvíjet a instalovat v domácnostech, podnicích i průmyslových objektech nízkoenergetické osvětlení,“ řekl Fred Knowles, Head of Product Management for Electronics společnosti RS Components. „Diodové osvětlení, jako například OSLON Square, představuje na údržbu nenáročný, vysoce účinný zdroj osvětlení s dlouhou životností a rychle se stává preferovanou technologií.“

Diody OSLON Square jsou dostupné skladem, připraveny k dodání do 24 hodin. Pro více informací navštivte www.rscomponents.cz.

O společnosti RS Components

RS Components a Allied Electronics jsou obchodními značkami společnosti Electrocomponents plc, předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu. Distribuci provádí pobočky ve 32 zemích. Skupina nabízí přes 550 000 produktů prostřednictvím internetu a katalogů více než milionu zákazníkům. Ještě v den přijetí objednávky vypravuje více než 46 000 zásilek. Portfolio výrobků zahrnuje produkty z oblasti elektroniky, automatizace a řízení, testování a měření, elektrické a mechanické komponenty od více než 2 500 předních dodavatelů.

Electrocomponents plc. je kotována na londýnské burze a v minulém finančním roce končícím 31. března 2012 měla obrat 1,27 mld. GBP. Další informace naleznete na webu www.rscomponents.cz.