Spolehlivá a rychlá bezkontaktní kontrola výrobních procesů, strojů a zařízení

Efektivita jakéhokoli provozu je dána mnoha faktory, mezi které patří minimalizace zmetkovitosti a nepřerušená výroba. Pro zajištění těchto požadavků pomáhá pravidelná nebo trvalá kontrola zaměřená na klíčové prvky výroby.

Bezkontaktní měření teploty pomocí termokamery FLIR

Jedním z velmi rychlých a efektivních nástrojů pro zjištění okamžitého stavu výrobních procesů strojů a zařízení je bezkontaktní měření teploty pomocí termokamery - termodiagnostika. Oproti standardním diagnostickým metodám má termodiagnostika výhodu, protože se jedná o bezkontaktní metodu a provádí se za plného provozu (zatížení) bez jakéhokoli omezení. Kvalitně prováděná termodiagnostika má prokazatelně pozitivní vliv na snížení výrobních a provozních ztrát a zvýšení spolehlivosti strojů a zařízení.

Pro zajištění kvalitně prováděného bezkontaktního měření teplot jsou nejvhodnější odolné a profesionální termokamery FLIR. Nabídka termokamer FLIR, největšího a nejstaršího světového výrobce, je velmi široká. Nabízejí se v širokém spektru rozlišení a využívají nejmodernější technologie zajišťující rychlé a spolehlivé bezkontaktní měření teploty. Mezi hlavní přednosti termokamer FLIR patří vysoká odolnost, velmi snadné ovládání s menu v češtině a unikátní měřicí a obrazové funkce. Široký rozsah měřených teplot pokrývá všechny účely využití zahrnující výrobní procesy, využití v automobilovém průmyslu (tváření plastů, motory, brzdy), strojírenství (kontrola obráběcích procesů), nebo elektrotechnice (kontrola rozvodů, elektrotech. zařízení a strojů) až po dnes velmi rozšířené stavebnictví (detekce tepelných mostů, vlhkostí a netěsností).

Termokamery FLIR umožňují nejen pořizovat termovizní snímky, ale také standardní fotografie. Oba snímky lze prolnout se zvýrazněním kritických teplot, což zjednodušuje identifikaci měřeného objektu. Pro komplexní diagnostiku je možné vyjma termo a foto snímku také zaznamenat další externí data. Pro snadnější identifikaci zařízení lze také využít Bluetooth komunikaci k uložení zvukové poznámky. Bezdrátovou komunikaci lze také využít pro on-line přenos obrazu do mobilních zařízení, jako je tablet/SmartPhone nebo PC.

Všechny uložené snímky lze v počítači upravit a zahrnout do závěrečné zprávy z měření. V ní je možné provést kompletní analýzu snímků včetně všech dalších uložených informací, jako jsou zvukové nebo textové poznámky uložené při měření. Dodávané programy jsou plně lokalizovány do češtiny a nabízejí intuitivní a jednoduchou tvorbu zprávy. Při spojení termokamery s počítačem lze navíc uložit radiometrický (vyhodnotitelný) videozáznam s možností uložení a exportu naměřených dat např. do Excel (kompletní výpis měřených hodnot v čase). Tato funkce je velmi užitečným pomocníkem pro rozbor rychlých tepelných dějů na měřeném objektu.

Termokamery FLIR nabízíme s bezkonkurenční 10-ti letou zárukou na snímač a kromě jejich standardní vysoké kvality a dlouhé životnosti nabízíme profesionální poradenství, školení a kompletní záruční a pozáruční servis.

Termokamery, vysokorychlostní kamery, analyzátory sítí, a další diagnostické přístroje spolu s profesionálním školením, záručním a pozáručním servisem nabízí autorizovaný zástupce pro ČR a SR, společnost SpektraVision s.r.o., tel.: +420 312 310 258, info@spektravision.cz, www.spektravision.cz.