Stroje pro finální úpravu povrchu

RWT spol. s r.o. rozšířila svůj výrobní sortiment

S rostoucím podílem využití plechových a nerezových dílů a stoupajícími nároky na kvalitu výrobků rozšiřuje se i poptávka po strojích pro finální úpravu povrchu. Doposud byli zájemci o tyto technologie odkázáni na poměrně drahý nákup ze zahraničí.

Česká firma R W T spol. s r.o., známá v Evropě a ve světě svými brousícími stroji, úspěšně rozšířila svůj výrobní sortiment i o vysoce produktivní brusky na kov. Tyto stroje odstraňují okuje na výpalcích řezaných plazmou, oxidační vrstvu na výpalcích řezaných laserem a odstraňují ostřiny na výliscích a výstřižcích.

Jedná se o variabilní řadu strojů typu BSM s pracovní šířkou 650, 1100, 1300 a 1600 mm, s možností osazení několika pracovními jednotkami a bohatým příslušenstvím.

Stroje typové řady BSM mohou být osazeny následujícími pracovními jednotkami:

  1. brousící jednotkou s brusným pásem - obrousí otřepy vyčnívající nad povrch materiálu, odstraní z povrchu okuje, korozi.
  2. brousící jednotkou s brusným pásem - odstraňuje otřepy a zaobluje hrany.
  3. kartáčovací jednotkou z nerezového drátu - tento kartáč precizně dokončí odjehlení.
  4. kartáčovací jednotkou z brusného rouna, která začistí a předleští povrch.
  5. diskovou kartáčovací jednotkou s lamelovými nebo jinými kartáči.

Brusné i kartáčovací jednotky jsou vybaveny oscilací brusného pásu nebo kartáče k dosažení kvalitního výsledku odjehlení na podélných hranách dílců. Brusné pásy mají oscilaci řízenou optickým čidlem s pneumatickým čištěním prachu při každém zdvihu. Každou jednotku je možné samostatně výškově nastavit do požadované pracovní polohy, popřípadě, díky samostatným nezávislým pohonům úplně vyřadit z činnosti. Možnost volby samostatného pohonu pak přináší úspory energie při nečinnosti některé jednotky. Všechny stroje jsou standardně vybaveny digitálním odměřováním polohy stolu a zařízením pro její automatické nastavení. Eliminuje se tak předčasné opotřebení, případně i poškození brusného pásu vlivem chybné obsluhy stroje. Stroj je vybaven plynulou změnou podávací rychlosti v rozsahu 2 – 10 m/min.  Stroje splňují všechny bezpečnostní a hygienické předpisy zemí EU, což potvrzuje i certifikát typu udělený společností ITI TÜV.

Na přání lze stroj dodat s pneumatickým čištěním brusných pásů (prodlouží se jejich životnost), automatickým středěním podávacího pásu. Stroj lze vybavit vakuovým nebo magnetickým přichycením opracovávaných dílců. Stroje obsahují bezpečnostní zařízení, které chrání obsluhu a stroj před vznikem nebezpečných situací.

Podávací pás a přítlačné válce jsou vyrobeny z technické pryže odolné proti opotřebení, olejům a poškození teplem.

Tyto stroje jsou určeny do provozů zabývajících se výrobou výpalků, výlisků,výstřižků  z oceli, nerezu, a dalších kovových a nekovových materiálů, polystyrenu, gumy a pod. Vhodné jsou i k broušení plochých výrobků, např. svařenců.

Pro broušení dílců z hliníkových slitin jsou určeny stroje s mokrým pracovním procesem.

K výše uvedeným strojům je nabízeno odsávací zařízení DC 4000 a zhášeč jisker typu SF s vodní sprchou se speciální technologií, který kontroluje teplotu nasávaného vzduchu a vylučuje možnost vzniku zahoření filtračního zařízení.

www.rwt.cz

 R W T , spol. s r.o.

Jiráskova 899/2
516 01 Rychnov nad Kněžnou
tel. 494 534 229
uher@rwt.cz