Systém strojového vidění posílí robotiku

Společnosti Cognex a KUKA zahajují technickou kooperaci

Společnosti Cognex a KUKA spojily svou inovační sílu v rámci technologické kooperace. Leader světového trhu systémů strojového vidění a přední světový dodavatel průmyslových robotů tak společně nastavili nový milník v oblasti robotiky založené na zpracování obrazu. Srdcem technologického partnerství je integrace softwaru pro zpracování obrazu VisionPro společnosti Cognex do řídicího systému robotů KUKA KR C4. Volitelně je systém doplněn celosvětově používaným systémem strojového vidění 3D-Locate. Know-how společnosti Cognex na poli strojového vidění se tak ve spojení se zkušenostmi společnosti KUKA v oblasti robotiky slučuje ve výkonné komplexní řešení. Bezpečnost, manipulace a kontrola procesu tak budou v budoucnosti ještě flexibilnější a spolehlivější.

Od ledna 2013 budou na trh poprvé uvedeny šestiosé malé roboty řady KR Agilus s integrovaným systémem pro zpracování obrazu VisionPro. Postupně bude společnost KUKA systémem Cognex Vision vybavovat veškeré produktové řady. Leader světového trhu v oboru průmyslového zpracování obrazu díky této technologické kooperaci opět zdůrazní schopnost svých produktů přizpůsobit se perfektně nejrůznějším systémům.

Dodatečná informace k VisionPro / 3D-Locate:

Software VisionPro je na celém světě používán v cca 700.000 aplikacích. Software Vision společnosti Cognex disponuje rozsáhlou a robustní knihovnou nástrojů pracující nezávisle na produktech a systémech. Výkonné nástroje VisionPro jsou dostatečně inteligentní, aby dokázaly ignorovat nekritické změny ve vzhledu a mohly se tak soustředit na kritické znaky, na kterých závisí přejímka daného produktu. Tyto výkonné nástroje nevyžadují pro definitivní řešení předchozí náročné zpracování obrazu. Vývoj aplikací pro inženýry v oblasti strojového vidění se zrychluje, náklady životního cyklu pro firmu se snižují.

3D-Locate poskytuje přesná 3D poziční data v reálném čase. Z toho vyplývá lepší výkon zpracování obrazu při nejrůznějších aplikacích, u kterých nepostačují 2D nástroje. Pomocí systému Cognex 3D-Locate dokáží automatizační zařízení manipulovat s řadou nejrůznějších dílů, kromě jiného s nakloněnými nebo na sobě vyrovnanými objekty.
Software 3D-Locate zlepšuje výkon při zpracování obrazu i v případě obtížných aplikací.

Další informace: www.cognex.com