TATRA má nového specializovaného dealera

Dealerská síť TATRA TRUCKS, a. s. se od ledna 2014 rozšířila o nového partnera, firmu P&L, s. r. o., která se specializuje na obchod se zemědělskou technikou. Tento krok souvisí s chystaným vstupem modelu TATRA AGROTAHAČ 6 × 6 na trh, který se předpokládá v druhé polovině tohoto roku.

Společnost P&L, která se kromě obchodu věnuje i vlastní výrobě strojů specializovaných na pěstování kukuřice, disponuje víc jak dvacetiletou zkušeností z prodeje a servisu zemědělských strojů a má síť deseti provozoven v ČR a na Slovensku. Dealerská smlouva mezi P&L, s. r. o. a TATRA TRUCKS, a. s. byla podepsána na přelomu roku. „U firmy P&L, s. r. o. sázíme především na jejich zkušenosti s prodejem zemědělské techniky, a také na jejich sílu a stabilitu, kterou si na českém a slovenském trhu vybudovali během více než 20leté historie,“ uvádí vedoucí marketingu TATRA TRUCKS, a. s. Jiří Kašpárek. „Považujeme agrotahač Tatra za významnou novinku na trhu zemědělské techniky, která má silný prodejní potenciál“, dodává marketingová manažerka P & L, s. r. o. Kateřina Mičánková.

Na výstavě SILVA REGINA 2014, která se konala ve stejném termínu jako TECHAGRO, se vedle vozidla značky TATRA prezentoval také další autorizovaný dealer, společnost Serviscentrum Vysočina. Na své venkovní ploše představil soupravu na vývoz dřeva z lesa (tahač s oplenovým návěsem) a podvozek TATRA PHOENIX s výměnným systémem nástaveb pro zemědělství.

AGROTAHAČ 6 × 6 je homologovaný jako traktor a ve spojení s vhodnými návěsy dokáže zvýšit produktivitu a celkovou efektivitu dopravy v zemědělství. Kromě potřebné rychlosti a vysoké přepravní kapacity nabízí AGROTAHAČ také vynikající komfort pro řidiče. Vozidlo je konstruováno tak, aby co nejvíce respektovalo požadavky zemědělců na minimalizaci utužování zemědělské půdy.

O vozidle TATRA AGROTAHAČ 6 × 6

TATRA AGROTAHAČ 6 × 6 vychází z osvědčené tatrovácké koncepce – podvozku, který se skládá z centrální nosné roury a výkyvných polonáprav, konkrétně modelu T158 TATRA PHOENIX, jehož všechny nápravy jsou odpruženy pomocí vzduchového pérování. Vozidlo je vybaveno motorem PACCAR MX o výkonu 340 kW. Převodovka vozidla je automatická, značky Allison. Dvoustupňový přídavný převod pak pochází z dílny kopřivnické automobilky. Rozvor tohoto zemědělského speciálu byl oproti klasickému nákladnímu vozidlu TATRA zkrácen na 3 060 mm a má zadní řiditelnou nápravu do 40 km/h. Na kolech jsou obuty flotační pneumatiky rozměrů 500/60 R22,5 a 600/50 R22,5, na přání může být vozidlo vybaveno centrálním dohušťováním.

www.tatra.cz

Obchodní společnost TATRA TRUCKS, a. s. se řadí mezi nejstarší automobilky světa. Od svého vzniku sídlí ve městě Kopřivnice, ležícím ve východní části České republiky v Moravsko slezském kraji.
TATRA TRUCKS, a. s. má dvě dceřiné společnosti – Taforge, a. s. a Tafonco, a. s. Nosným výrobním programem jsou těžká nákladní off-road vozidla a automobily pro kombinovanou přepravu terén-silnice, které jsou v rámci zvyšujících se zákaznických požadavků neustále zdokonalovány. Významnou výhodou společnosti TATRA TRUCKS, a. s., nejen v oblasti vývojových, ale rovněž výrobních kapacit, je vysoká úroveň lidského potenciálu.
Nákladní vozidla se značkou TATRA jsou založena především na tatrovácké koncepci automobilu, kterou se doposud nepodařilo nikomu úspěšně napodobit. Těžká nákladní vozidla z Kopřivnice jsou pověstná díky své průchodivosti nejtěžšími terény v extrémních klimatických podmínkách, vysoké spolehlivosti a vynikajícím užitným vlastnostem. TATRA se přizpůsobí třeskutým mrazům i abnormálně vysokým pouštním teplotám.
Současná škála nákladních vozidel vychází svou různorodostí maximálně vstříc svým zákazníkům. Tvoří ji šest základních modelových řad. Civilní produkci reprezentují vozidla řad TATRA PHOENIX, TERRN°1, JAMAL a T 810. Speciální a vojenskou produkci představují obchodní řady FORCE, T 815-7 a T 810.
Mezi významná obchodní teritoria společnosti patří již tradičně Rusko, bývalé země SNS, Izrael, Indie, země Arabského poloostrova, Austrálie, USA a Evropa. Nelze samozřejmě nezmínit domácí trh, kde mezi zákazníky dominuje Armáda České republiky.
Vynikající jízdní vlastnosti a mnohé technické a konstrukční novinky vozidel TATRA jsou již léta ověřovány na trasách maratónských soutěží. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhly posádky Tater ve známé Rallye Dakar.