To bylo tehdy, tohle je teď: ABB představuje změnu designu a barvy pro novou éru v oblasti robotiky

Svět robotiky se za posledních 40 let dramaticky změnil a nyní, když vstupuje do nové éry, reaguje divize ABB Robotika svěžím vzhledem, který tuto skutečnost lépe odráží.

  • Nový design: Styl „dynamického designu“ s jedinečnými formami a tvary
  • Nová barva: Oranžová je nahrazena grafitovou bílou u všech standardních robotů počínaje květnem 2014
  • Oblek na míru éře spolupráce: Nový design signalizuje posun do éry, v níž lidé a roboty pracují společně
  • Signály silné globální značky: Společnost ABB má jedinečnou schopnost dodávat kompletní globální řešení

V roce 1974 představila společnost ABB jako první na světě plně elektrický, mikroprocesorem řízený průmyslový robot. Za těchto posledních 40 let zažilo odvětví robotiky ohromující množství inovací a neuvěřitelná zlepšení. Ačkoliv se produktová nabídka ABB neustále vyvíjela a dramaticky měnila, jedna věc zůstala stejná: barva robotů.

Tehdy, když společnost uvedla robotické výrobky, které byly dosud nevídané, předpokládalo se, že by z hlediska bezpečnosti byla vhodná barva oranžová. Chtěli jsme pomoci lidem, aby si uvědomili, že pracují s kusem zařízení, které je potenciálně nebezpečné. Ale časy se mění a společnost ABB se musí měnit s nimi.

Nyní vstupujeme do nové éry robotiky, v níž je spolupráce mezi lidmi a roboty realitou. Nedávný pokrok v oblasti softwaru a hardwaru umožnil vznik nové generace robotů, které mohou pracovat bezproblémově a bezpečně spolu s lidmi. Dříve byla potřebná nápadná barva, aby se lidé drželi stranou, ale tato nová éra robotů by měla být daleko vstřícnější.

Současně se ABB změnila i jako společnost. Uvědomujeme si svou jedinečnou schopnost poskytovat kompletní globální řešení a víme, že se značka ABB stala silnější po celém světě. Nový designérský styl a barva zajišťují, že se naše roboty dají snadno rozpoznat jako výrobky ABB.

„Dnes zavádíme nový vzhled, který je modernější a lépe vyhovuje éře spolupráce,“ říká Per Vegard Nerseth, ředitel divize ABB Robotika. „Nazýváme tento nový designérský styl ‚dynamickým designem‘, protože je postaven na konceptu, že ABB poskytuje efektivní řešení pro dynamický svět. Nejen, že nový vzhled získal jedinečné formy a tvary, ale také přichází s novou barvou, grafitovou bílou.“

Nejlepší příklad této změny designu můžete vidět na našem nedávno uvedeném robotu IRB 6700. Designérský styl, od křivek na jeho rameni až po nové barvy, který lze spatřit na všech našich robotech, je zřejmý. Od května roku 2014 budou všechny standardní roboty ABB dodávány v nové grafitové bílé barvě a každý nově navržený robot, který od nynějška dáme do prodeje, bude také založen na filozofii dynamického designu. Tradiční oranžová zůstane až do konce roku 2014 jako bezplatná varianta, ale zákazníci si budou moci i nadále objednávat naše roboty v různých barvách podle přání.

Divize ABB Robotika je hrdá na to, že posledních 40 let vývoje robotiky dokáže tak významně působit na vnímání svých výrobků. S tímto svěžím novým designérským stylem se připravujeme na dalších 40 let neuvěřitelné inovace a pevné spolupráce s našimi partnery po celém světě.

Další informace:

Společnost ABB (www.abb.com) je předním světovým výrobcem technologií pro energetiku a automatizaci, které umožňují zákazníkům z oblasti veřejných služeb a průmyslu zlepšovat výkonnost a současně omezovat dopady na  životní prostředí. ABB Group působí přibližně ve 100 zemích a zaměstnává kolem 145 000 lidí.

Divize ABB Robotika je předním dodavatelem průmyslových robotů – zajišťuje také software pro roboty, periferní zařízení, modulární výrobní jednotky a servis pro činnosti, jako jsou svařování, manipulace, montáž, lakování a konečné úpravy, odebírání produktů, balení, paletizace a obsluha strojů. Ke klíčovým trhům patří automobilový průmysl, výroba plastů, kovovýroba, slévárenství, elektronika, výroba obráběcích strojů, farmaceutický a potravinářský průmysl a výroba nápojů. Silná orientace na řešení pomáhá výrobcům zlepšovat produktivitu, kvalitu výrobků a bezpečnost pracovníků. Společnost ABB namontovala po celém světě více než 200 000 robotů.

Na všechny produkty divize ABB Robotika se vztahuje podpora poskytovaná globálními obchodními a servisními organizacemi na více než 100 místech v 53 zemích světa.

Další informace najdete na www.abb.cz/robotics.