Toužíte po produktivitě? Hledáte stále nová řešení? Chcete snižovat náklady?

Obraťte se na společnost Grumant s.r.o., jednoho z leaderů na poli optimalizace obráběcích procesů na českém a slovenském trhu. Jedním z klíčů k úspěchu je neustále jít s dobou nových, produktivních a osvědčených technologií. Vývoj na trhu průmyslového obrábění jde každým dnem mílovými kroky kupředu a tak bychom Vás rádi seznámili s několika žhavými novinkami, které budou třeba schopny vyřešit právě Váš problém. Mimo jiné nabízíme také technologickou podporu a poradenství při řešení všech obráběcích aplikací. Zajistíme plynulý chod Vaší výroby, její zefektivnění a výrazně snížíme výrobní a provozní náklady.

how to enlarge penis size
První novinka na poli soustružení je od věhlasného, korejského výrobce společnosti KORLOY. Přichází s VBD s novým lamačem třísky – SH.

U těchto VBD byl navržen také nový specifický žlábkový tvar, který zajišťuje výbornou tepelnou odolnost při velkém odběru a hloubce třísky. Skvělá konstrukce je zárukou dlouhé životnosti nástroje a odolnosti proti opotřebení. Díky ostrému úhlu čela dosahuje vynikajících výkonů, minimálního řezného odporu a velkých odběrů třísky. Břit je speciálně konstruován tak, aby se snížil řezný odpor a zlepšila se kvalita obráběného povrchu. Neváhejte a vyzkoušejte tuto skvělou příležitost od renomovaného výrobce. V sortimentu naleznete VBD pod označením DNMX15…, TNMX16… a WNMX08…, které jsou nabízeny ve standardních karbidech pro obrábění oceli NC3010 a NC3220.

Dalším produktem, kterým je radno se pochlubit a hlavně vyzkoušet přímo ve Vaší výrobě je speciální anti-vibrační upínač NPM – Milling Chuck od společnosti DINOX, která je dceřinou společností firmy KORLOY.

Důležité je v tomto směru vyzdvihnout použitelnost tohoto upínače, která začíná u těžkého hrubování a končí precizním dokončováním. Neuvěřitelný upínací rozsah 6–32 mm s možností využití speciálních kleštin pro průměry: 6, 8, 10, 12, 14, 16, 20, 25. Upnutí probíhá mechanicky, tudíž je velice spolehlivé a bez nutnosti pořízení dalšího přídavného zařízení. Velké upínací síly upínače Milling Chuck dosahují již od 3 mm od vrcholu sklíčidla: NPM32 max. 350 Nm, NPM42 max. 500 Nm. Je vhodný také pro pestrou škálu upínačů: SK40, SK50, HSK50A, HSK63A, HSK100A, BT30, BT40, BT50, NT40, NT50.

S těmito upínači se již nemusíte strachovat – cca 10× větší upínací síla, než u klasických ER kleštin. Mají patentovanou mechaniku uložení nástrojů s anti-vibračními prvky, které zaručují vysokou tuhost upínače. Efektivně tlumí vibrace vznikající při těžkém hrubování čímž šetří vřeteno stroje, prodlužují životnost nástrojů a zklidňují rázy vznikající při obrábění. Jestli chcete jistotu, zvolte upínače Milling Chuck!

Následující oblasti, které bychom Vám rádi prezentovali jsou závitování, zapichování, drážkování, soustružení, řezání závitů, srážení hran a další.

Nástroje, které zde budou představeny mají jedno společné, jsou uznávané po celém světě jako spolehlivé, s vynikajícím řezným výkonem a dlouhou životností. Jsou vytvářeny pomocí těch nejmodernějších technologií.

V první řadě se budeme věnovat sortimentu MINI nástrojů. Jedná se o novou generaci nástrojů s vertikálně uloženými destičkami a držáky, které jsou speciálně určeny pro řezání závitů, srážení hran, zapichování a soustružení. Karbidový držák zajišťuje vynikající odolnost proti vibracím. Držáky jsou standardně vyráběny s dlouhým dosahem a s možností chlazení chladící kapalinou. Kvalita karbidu BLU-Sub-micron s pokročilým trojnásobným PVD povlakem zaručuje vysokou tepelnou odolnost a hladký průběh při obrábění. Problémem není ani řezání závitů s velkou roztečí.

Skvělou novinkou jsou závitové frézy FMT. Jedná se o univerzální závitové frézy. Díky kvalitnímu karbidu Sub-micron s vyvinutým třívrstvým PVD povrchem jsou tyto frézy extrémně tepelně odolné. Při standardních podmínkách obrábění zanechávají hladký a čistý řez při udržení maximálním výkonu.

„Extrémní řezání závitů“ – nová generace vertikálních CMT destiček a držáků pro výrobu závitů umožňuje obrábět širokou škálu závitů. Více drážkové VBD se 4 až 8 řeznými hranami. Mají spirálový tvar pro snadné řezání závitu. U těchto fréz lze použít stejné destičky pro pravostranný i levostranný držák, který se standardně nabízí s weldonovou stopkou a s otvorem pro chladící kapalinu. CMT jsou určeny pro širokou škálu materiálů včetně kalené oceli do 62 HRC.

Hlavní výhody CMT – delší životnost nástroje, velké úběry materiálu, větší posuvy – celkové zvýšení produktivity, vynikající úprava povrchu, snížená doba jednoho cyklu, menší řezný odpor díky spirálovitému tvaru. Karbid MT8 PVD třívrstvá povrchová úprava (ISO K10-K20) činí nástroj extrémně vysoce tepelně odolným. Univerzální pro všechny materiály.

Drobné nástroje jsou určeny zejména pro práci v malých otvorech od průměru 2,1 mm. Najdou své uplatnění v high-tech, lékařství a ve speciálních oblastech průmyslové výroby. Standardně jsou vyráběny také se speciálním povlakem BCX TiN pro možnost obrábění široké škály nerezových ocelí při nízkých řezných rychlostech.

Vhodné jsou zejména pro aplikace soustružení, profilování a vyvrtávání, srážení hran a vrtání, drážkování, zapichování, čelní zapichování aj. Všechny tyto nástroje mají ve stopce chladící kanálek, který je umístěn tak, aby se chladící kapalina dostala až k ostří nástroje a spolehlivě odstranila třísky a zajistila hladký průběh obrábění.

Mini závitové frézy jsou speciálně navržené karbidové frézy pro vnitřní závity velmi malých otvorů. Vzhledem k unikátní konstrukci a geometrii nástroje lze dosahovat těch nejlepších výsledků. Obrábění závitů od průměru 0,75 mm, dosahují vysokých řezných rychlostí při krátkém času obrábění. Mají nízký řezný odpor. Možno je použít i na kalené materiály.

Tyto nástroje jsou mimořádně odolné a zaručují hladký průběh řezání závitu. Jsou vhodné pro vysoce výkonné stroje užívané při konvenčním obrábění. Jsou také univerzální pro všechny typy materiálů.

DMTH frézy rozšiřují úspěšnou řadu závitových fréz a umožňují řezání závitu také u materiálů jako ocel, tvrzené materiály, nerezovou ocel, speciální a super slitiny.

HBA závitové destičky – na výrobu těchto VBD je použit nový extra jemný karbid s jehož pomocí dosáhnete optimálního výkonu. Stále se zvyšující požadavky na závitování houževnatých materiálů z kalené oceli zapříčinili vznik těchto plátků. Pro řezání závitů u materiálů s tvrdostí vyšší než 40 HRc je vyžadována optimální kombinace složení substrátu karbidu, typ povlaku a také všechny ostatní podmínky vstupující do procesu.

Pro uspokojení poptávky na trhu, jsou zavedeny tyto desky HBA na kalené oceli a litiny do 62 HRc. Také pro slitiny titanu, super slitiny a slitiny na bázi niklu.

Výhody tvoří vysoká odolnost proti teplu a opotřebení, vynikající stabilita řezných hran a unikátní povlak.

Ve světě moderního obrábění je potřeba neustále přicházet s novinkami, které přinesou dodatečnou přidanou hodnotu a produktivitu ve výrobě. I společnost Grumant s.r.o. si tuto skutečnost uvědomuje a proto neustále přichází s novinkami, které jistě stojí za povšimnutí.

Pokud si přejete vědět více, tak neváhejte a kontaktujte obchodní oddělení firmy Grumant s.r.o. – svěřte se do rukou profesionálů.