Tungaloy představil nový produkt

„TunGroove“

pro operace tvarového zapichování

Z dalšího rozšíření svého již širokého portfolia nástrojů se mohou těšit zákazníci firmy Tungaloy, která nyní představila svůj nový produkt s názvem TunGroove. Jedná se o novou produktovou řadu těles a břitových destiček pro aplikace zapichování, která uspokojí požadavky zákazníků obrábějících hřídele rotorů, miniaturní díly, ložiska, kladky a další produkty, jenž vyžadují složité tvary při soustružení a zapichování.

Tato řada s destičkami typu PSGB pro tvarové zapichování je dostupná v šířkách 10, 15, 20 a 25 mm. Polotovary destiček jsou standardně drženy skladem a jsou připravené k rychlému uspokojení specifických potřeb zákazníků, zatímco extrémně tuhá tělesa nástroje zajišťují stabilní výkon.

Nová řada TunGroove obsahuje množství inovativních funkcí v novém designu tělesa nástroje, který zahrnuje také nově navrženou upínku pro upínání destičky zlepšující odvod třísek přes destičku během těžkého obrábění. Tento nový upínací systém lze ovládat z přední strany s cílem zlepšit přístup a urychlit výměnu destičky. Nicméně, pro operace, kde dochází k menšímu úběru materiálu, jsou k dispozici také tělesa se standardním upínacím mechanizmem – upínání šroubem z horní části destičky. Kombinace tvarového lůžka destičky a bočních stěn destičky zlepšuje výrazně tuhost upnutí a zcela vylučuje pohyb destičky, čímž je docíleno výborné kvality obrobeného povrchu. Díky velkému přesahu destičky není nutná úprava tělesa u všech dodávaných destiček.

Nová geometrie typu PSGB pro tvarové zapichování přináší zkrácení doby cyklu ve srovnání s kopírovacím soustružením. Typ TunGroove PSGB je k dispozici ve dvou třídách karbidu a to UX30 a TH10. Tyto karbidy tak rozšířují možnosti vlastního použití produktu TunGroove. S karbidem UX30 lze obrábět běžné oceli a nerezové oceli s mimořádnou odolností proti lomu destičky. Karbid TH10 je vhodný pro obrábění litiny a neželezných materiálů s dokonalou odolností proti opotřebení.

Pro další informace o tom, jak TunGroove může zlepšit Váši produktivitu obrábění, zlepšit obrobený povrch a přesnost soustružení složitých tvarů, obraťte se na svého místního obchodního zástupce.

Ing. Jaromír Janča, www.tungaloy.cz