TurnLine:

Nejmenší CBN destičky z řady „Mini T-CBN“ pro soustružení kalených otvorů již od průměru 4.5 mm

Tungaloy opět jako první na světě přichází na trh s novými destičkami Mini T-CBN. Tato nová řada destiček zahrnuje nejmenší CBN destičky na světě, které jsou spolu s držáky z řady StreamJetBarMini ideálním řešením pro soustružení složitých vnitřních otvorů již od průměru 4.5 mm.

Nové CBN destičky byly vyvinuty zejména pro aplikace automobilového a obecně zpracovatelského průmyslu a jsou tak vhodné pro vnitřní obrábění malých dílů jako jsou vahadla, systémy vstřikování paliva a turbodmychadla. Nová řada destiček Mini T-CBN spolu s držáky StreamJetBarsMini tak vytváří ideální alternativu ke konvenčním pájeným nástrojům používaných pro aplikace soustružení kalených otvorů. Ve srovnání s běžnějšími pájenými nástroji však Mini T-CBN nabízí vyšší opakovatelnost a snížení nákladů na nástroje či snížení vedlejších časů na výměnu nástroje a tím i dale ke zvýšení produktivity. Díky řadě výhod, které plynou z produktů Mini T-CBN jsou tyto nástroje klíčem k úspěchu produktu na trhu. Ve srovnání s řeznými nástroji ostatních dodavatelů mají nové Mini T-CBN destičky vepsané kružnice už od průměru 3.57 mm a jsou tak schopny obrábět vnitřní otvory již o velikosti 4.5 mm.

Pro zvýšení výkonu řady Mini T-CBN společnost Tungaloy vyvinula zcela nový CBN materiál s označením BX310, který je opatřen speciální úpravou ostří pro snížení řezných sil a vibrací s garancí výjimečné kvality obrobeného povrchu. Materiál BX310 tak nabízí pozoruhodnou odolnost proti opotřebení řezné hrany a extrémně dlouhou životnost nástroje. Materiál destiček BX310 přestavuje vysoce odolný CBN material zejména pro soustružení kalených otvorů bez přerušovaného řezu, navržný pro dokončovací až střední obrábění s malou hloubkou řezu.

Destičky z produktové řady Mini T-CBN jsou dostupné v osmi provedeních s tloušťkou destičky 1.39, 1.59 a 1.79 mm, s radiusem špičky 0.2 nebo 0.4 mm. K zajištění spolehlivé výkonosti a pevnosti destičky je řada destiček Mini T-CBN osazena jednou CBN řeznou hranou na destičce. Ve spojení s ocelovými či karbidovými držáky StreamJetBarMini tak koncovému zákazníku přináší tento produkt ucelenou řadu nástrojů pro obrábění vnitřních otvorů.

Za účelem maximalizace možností destiček Mini T-CBN navrhla společnost Tungaloy tyto destičky pro vnitřními držáky typu SCLCR / L, kdy karbidová tělesa SCLCR / L jsou schopna obrábět otvory při minimálních předvrtaných průměrech obrobku 5, 6, 7 a 8 mm. Vedle vnitřních držáků SCLCR / L je možné zkombinovat destičky řady Mini T-CBN také s vnitřními držáky SEXPR / L se stopkou o průměrech 4, 5 a 6 mm, které jsou určeny pro obrábění otvorů o velikosti 4.5, 5, 5.5 a 7 mm. Stejně jako SCLCR / L jsou i držáky SEXPR / L vyráběny v provedení s karbidovou stopkou pro zvýšení tuhosti a zlepšení kvality povrchu obrobeného dílce, což jsou klíčové požadavky očekávané zákazníky od vysoce kvalitních nástrojů značky Tungaloy. V případě použití karbidových držáků typu SEZPR / L je destička v lůžku orientována obráceně s přesazením vůči držáku o 1mm, což je vhodné zejména pro aplikace zpětného soustružení, osazování a složité operace uvnitř velmi malých vnitřních otvorů.

www.tungaloy.co.jp/cz