Tváří v tvář novým výzvám

Optimalizovaná geometrie a zesílená stopka pro spolehlivé obrábění

Ať již hovoříme o automobilovém průmyslu, výrobě implantátů nebo všeobecném strojírenství,  s novými high tech materiály se setkáváme čím dál častěji. Zároveň sílící poptávka po přesnějších nástrojích s nižšími tolerancemi volá po neustálé optimalizaci stávajících nástrojů. Vrtáky EVO-Line 638 odpovídá ZECHA Hartmetall-Werkzeugfabrikation GmbH  na tuto potřebu a rozšiřuje nabídku svých nástrojů.

Houževnaté materiály se stávají budoucností strojírenství. Jejich úspěšné a hlavně ekonomické obrábění  je výzva, se kterou se setkáváme každý den. Nároky vynakládané na nástroje jsou stále vyšší. V tuto chvíli nástroje představují opravdové „ostří nože“, stěžejní hranu mezi materiálem a strojem. ZECHA Hartmetall-Werkzeugfabrikation GmbH udržuje rozsáhlý a dobře zásobený sklad, aby mohl reagovat i na nejsložitější požadavky. Vrtáky EVO-Line 638 představují novou sérii na trhu s průměry mezi 3,00 a 6,00mm, které lze použít pro obrábění nerezových ocel, titanu nebo online casino slitiny pro práci za vysokých teplot.

Vrtáky série EVO-Line 638 mají leštěné drážky šroubovice a díky zvýšené stabilitě a vysoké životnosti jsou ideální pro obrábění houževnatých materiálů.

Odolnější vrtáky díky zesílené stopce

Vrtáky EVO-Line nabízejí mnoho předností. Criss Assandri, manažer prodeje firmy ZECHA Hartmetall-Werkzeugfabrikation GmbH v Evropě, k tomu dodává: „Zásadně jsme vylepšili klíčová místa geometrie vrtáků série 638. V praxi to znamená, že naši zákazníci mohou používat vyšší rychlosti posuvu a obrábět širší spektrum materiálů. Díky ochraně všech řezných hran, které jsou v kontaktu s obrobkem, se nám podařilo vyvinout nástroj s minimálními vibracemi během obrábění. Tím se zvyšuje jednak kvalita obráběného povrchu a současně i opakovatelnost procesu bez ohledu na to, jestli obrábíte legované ocelí, litinu, slitiny pro práci za vysokých teplot nebo titan.“

Vrtáky série 638 mají optimalizovaný šroubovice , což zároveň s vysoce leštěným povrchem šroubovice zajišťuje hladké odstranění třísky. Upravená geometrie ostří nástroje snižuje axiální řezné síly, úhel špičky 130° přirozeně centruje vrták a zajišťuje přesnou polohu.

Optimalizovaný povlak

Vrtáky série 638 byly vyvinuty, aby navazovaly na série 633 a 634, které nabízejí vrtáky v průměrech od 0,78 do 3,00mm. Rozdíl mezi těmito liniemi je v délce řezné části, série 633 je v provedení 4xD, série 634 v provedení  7xD. „Všechny tři série poskytují dlouhou životnost a vysokou přesnost obrábění,“ říká Criss Assandri. Tyto vlastnosti se projevují hlavně v zátěžových podmínkách obrábění za vysokých teplot, kde dochází k masivnějšímu opotřebování. Proto byla série 638 vyvinutá se speciálně upraveným povlakem, který zajišťuje ostré řezné hrany ideálně chráněné proti opotřebování.

www.zecha.de