VELETRH AMPER JE PŘIPRAVEN

Ve dnech 19. až 22. března se bude konat v halách P, V, F brněnského výstaviště 21. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace AMPER 2013. Během čtyř dní veletrhu budou jednotliví zástupci firem presentovat, diskutovat, prosazovat svoji nabídku produktů, inovací a možných služeb všech zastoupených oborů. AMPER navíc podporuje transfer nových technologií, myšlenek a obchodní spolupráce, na národní i mezinárodní úrovni.

Veletrh AMPER 2013 oproti předchozímu ročníku zaznamenal nárůst obsazené výstavní plochy. Expozice 620 vystavovatelů zabírají 14.300m2 čisté výstavní plochy (5% nárůst oproti r. 2012). Veletrhy plní v komunikačně- marketingovém mixu společností nezastupitelnou funkci. „V životě každého z nás je důležité pohybovat se ve společnosti ostatních lidí, osobně se setkávat, komunikovat, a to platí i pro firmy. Právě prestižní, specializovaný veletrh jako je AMPER, kde se na  jednom místě, ve stejném čase sejdou odborníci a zástupci firem, poskytuje významnou podporu pro transfer nových technologií, myšlenek a obchodní spolupráce,“ říká J. Kurdiovský, hlavní manažer veletrhu AMPER 2013.

Velmi příznivá je účast významných firem, které se v novodobé historii veletrhu AMPER na brněnském výstavišti představí poprvé. Mezi ně patří společnosti WAGO, HAGER ELECTRO, SCHNEIDER ELECTRIC, OBO BETTERMANN, TRITÓN PARDUBICE, SCHMACHTL CZ, PANASONIC ELECTRIC WORKS, MURRELEKTRONIK CZ, IFM ELECTRONIC. Na veletrhu AMPER 2013 nebudou chybět tradiční lídři, jako jsou společnosti SIEMENS, ABB, ESTA, DCK HOLOUBKOV, KOPOS KOLÍN, B R AUTOMATIZACE, ROCKWELL, OMRON, MISTUBISHI ELECTRIC, HARTING, FISHER ELECTRONIC, AQ ELECTRONIC a mnoho dalších.

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory ČR a za aktivní spolupráce odborných médií, sdružení, asociací a vysokých škol. Partnerské portfolio čítá 120 mediálních partnerů z ČR a zahraničí.

ZLATÝ AMPER

Na programu nebude chybět soutěž ZLATÝ AMPER 2013 o nejpřínosnější exponáty veletrhu AMPER, které jsou svými parametry srovnatelné se světovou úrovní a reflektují současné trendy vývoje ve svém oboru. „Do soutěže je přihlášeno 34 exponátů z 30 vystavujících společností, což je v historii soutěže nejvyšší počet,“ uvedl manažer soutěže, Ing. R. Malina. Své inovace napříč všemi nomenklaturními body veletrhu budou reprezentovat významné společnosti. Exponáty zařazené do oboru pohony, výkonová elektronika, elektromobilita zastupují společnosti: ABB, SIEMENS, ROCKWELL AUTOMATIO, RICE- Regionální inovační centrum elektrotechniky a HENSEL. Do oboru automatizace, řízení a regulace zapsali své exponáty společností: ZIEHL-ABEGG, SIDAT,TURCK, SOLAR MONITOR, ORBIT MERRET, MURRELEKTRONIK CZ, MITSUBISHI ELECRIC EUROPE, MICRORISC, METRA BLANSKO a opět společnosti SIEMENS a ROCKWELL AUTOMATION. Společnosti PHOENIX CONTACT, METRA BLANSKO, MEgA – Měřící Energetické Aparáty, KOUKAAM, ICONICS EUROPE a HW GROUP přihlásili do soutěže ZLATÝ AMPER inovace z oboru měřicí a zkušební techniky. Elektroinstalační technika, inteligentní elektroinstalace a eletroenergetika jsou další soutěžní obory, do kterých své exponáty registrovalo pět společností: CITEL ELECTRONICS, DEHN SÖHNE, ELKO EP, SCHNEIDER ELECTRIC CZ, PFISTERER. Obory optická a fotonická technika, elektronické součástky, osvětlovací technika, služby a media jsou zastoupeny exponáty od společností: TREVOS, ELEKTROSVIT SVATOBOŘICE, PANASONIC ELECTRIC WORKS EUROPE AG, KOLEKTOR SYNATEC, ELEKTRIKA.CZ
a společnost FLAJZAR.

Přihlášené exponáty hodnotí odborná komise, kterou tvoří mimo jiné odborníci z ČVUT Praha, VUT Brno, ZČU Plzeň, VŠB-TU Ostrava, SAV a EZÚ Praha. Komise udělí až 5 ocenění ZLATÝ AMPER 2013 a až 5 čestných uznání nejpřínosnějším exponátům veletrhu. Slavnostní předání cen proběhne 19.3.2013 v 17:30 v konferenčních prostorách v hale P.

ELEKTROMOBILITA

V rámci minulého ročníku veletrhu AMPER proběhla soutěž ELEKTROMOBIL ROKU 2012, kdy z deseti nominovaných vozů si odnesl prvenství automobil Nissan Leaf. Pro letošní rok veletrhu je připraven projekt s názvem AMPER MOTION 2013, který je přehlídkou elektromobility a rozvoje dobíjecích stanic. „Tento projekt chceme do budoucna rozvíjet tak, aby elektromobilita byla v budoucnu významnou složkou veletrhu AMPER.“ uvedl manažer projektu, Martin Chmelík. Na AMPER MOTION můžete shlédnout osobní elektromobily:  OPEL Ampera, Peuget Ion, Nissan Leaf , dodávku eVAN– 122, kterou bude prezentovat společnost Green Way Operator. Společnost Ersico představí elektrické skútry české značky AKUMOTO, vybavené špičkovou technologií. Společnost ekolo.cz uvede novinku značky AGOGS, model SilverGo.  Společnost E-Pohony Šikula představí celoodpružené elektrokolo Freeride Electric 2, které dosáhne maximální rychlosti 45 km/h s dojezdem 20-40 km. Mezi dalšími exponáty jsou dobíjecí stanice od společnosti MICOS a SCHRACK TECHNIK. Občanské sdružení ELEKTROMOBILY představí následující exponáty: Peugeot 106, Elektromobil ElektroStar  a Elektrický zahradní malotraktor Honda 4514 hydrostatic, tuningový elektrický skútr SCOOTY 6kW 72V 40AH Lifepo, elektrický MAXI-Skútr Europe Star 5000W 50AH Lifepo, Elektroskútr ROBIN M1, elektromobil SPS E3-01 (funkční závodní elektrotříkolka)  -  vítězný projekt krajského kola soutěže ENERSOL.

Odbornými garanty projektu AMPER MOTION je Ascociace elektromobilového průmyslu (ASEP) a Občanské sdružení Elektromobily.

AMPER FÓRUM

AMPER FÓRUM je letošní novinkou veletrhu. Již na minulém ročníku veletrhu připravovala redakce portálu Elektrika.cz aktivní zpravodajskou účast. Ovšem letos bude mít rozšířenou působnost, větší zpravodajský štáb a samostatné pódium. Šéfredaktoři renomovaných odborných časopisů budou živě vysílat: rozhovory s osobnostmi elektrotechniky, každou celou hodinu krátké shrnutí aktuálních události veletrhu, živé diskuse na aktuální témata v oboru, rozhovory o exponátech a službách tohoto ročníku veletrhu AMPER a pohledy na veletrh očima návštěvníků, studentů, vystavovatelů, novinářů, ale také pořadatelů. „Touto cestou veletrh AMPER dává všem letošním vystavovatelům další přidanou hodnotu, kterou mohou zvýšit viditelnost své značky,“ říká Ing. Minařík, šéfredaktor Elektrika TV. Na AMPER FÓRU budou probíhat také odborné prezentace a diskuze předních odborníků a docentů vysokých technických škol. Rozhovory bude snímat pět kamer a vše bude distribuováno na známý informační kanál http://Elektrika.TV/live. Souběžně poběží živé vysílání  na webových stránkách http://www.amper.cz/, http://www.fccpublic.cz/, www.allforpower.cz, http://www.hybrid.cz/, .  Celá událost se odehraje v pavilonu P, na stánku č. P100.

Tiskové centrum společnosti TERINVEST, spol. s r. o., PR manažerka Kateřina Čapková,
capkova@terinvest.com, tel. 221 992 126, 724 612 075