Vrták WTX-Ti

je první volbou do superslitin

Nejnovější generace řezných nástrojů pro vrtání těžko obrobitelných materiálů spadajících do skupiny superslitin, jinými slovy  žáruvzdorných slitin, byla přestavena v novém katalogu společnosti WNT v červnu tohoto roku.

Se zvyšující se produkcí obrábění těchto zvláštních slitin současně narůstá poptávka po nástrojích, splňujících ty nejvyšší požadavky na obrábění. Nová generace vrtáků WTX -Ti, speciálně vyvinutých pro letecký průmysl, nachází uplatnění i v jiných, více či méně významných odvětvích. Generace těchto vrtáků přináší vysokou užitnou hodnotu a nabízí nesporné výhody oproti předešlým generacím.

Klíčem k úspěchu vrtáků WTX -Ti je speciální WNT geometrie optimalizovaná k překonání specifických problémů charakteristických u těchto materiálů. Ojedinělá geometrie napomáhá k vytváření a formování mnohem kratší třísky a zajišťuje rovnoměrný kontakt řezné hrany po celou dobu procesu.

Řezný proces usnadňují optimálně naddimenzované chladicí kanálky pro přívod chladícího média přímo do místa řezu. Středicí ostří nové generace poskytuje snadnější a přesnější zavrtání při nižších řezných silách a bez nutnosti navrtání. Další konstrukční výhodou přesahující dosavadní standard obdobných vrtáků, je extrémně stabilní jádro maximalizující rychlost posuvu a zvyšující bezpečnost procesu za nízkých řezných sil.

V kombinaci s těmito výjimečnými řeznými vlastnostmi je dalším bonusem pro tuto řadu vrtáků využití nejnovější WNT technologie povlakování. Ultrajemný povlak aplikovaný na vrták WTX -Ti, který je navíc dodatečně strojně leštěný, usnadňuje odchod třísek, snižuje tření a prodlužuje životnost nástroje. Významnou předností tohoto povlaku je také minimalizace nalepování materiálu na řeznou hranu, které je specifické zejména u niklových slitin. Pro vrtání superslitin se nabízí řezné rychlosti až 45 m/min a posuvy až do 0,2 mm/ot. v závislosti na průměru vrtáku. Sortiment vrtáků WTX -Ti je nabízen v průměrech od 4 do 20 mm a v délkách 3xD a 5xD, do průměru 10 mm je rozsah odstupňován po 0,1 mm.

„Pozitivní růst a ekonomické oživení nejen v leteckém odvětví souvisí s nárůstem spotřeby žáruvzdorných slitin a potažmo zvýšeným požadavkem na obráběcí nástroje. Není nutné představovat problematiku spojenou s náročností na obrábění těchto těžko obrobitelných materiálů a na nároky kladené na obráběcí nástroje. Naší snahou je inovativní přístup a technická vybavenost k oboustranné spokojenosti. WNT kromě vrtání nabízí i komplexní řešení pro obrábění těchto materiálů v oboru soustružení, frézování, závitování apod. Vše s důrazem a pečlivostí na vysokou kvalitu, optimální životnost a pomoc při snižování nákladů na obráběcí nástroje,“  říká Jan Úlovec, obchodní ředitel, WNT CZ.

www.wnt.com