Výrobu výlisků bude řídit Asprova

Společnost Aimtec nasazuje pro plánování a řízení výlisků ve firmě Metaldyne japonský APS systém Asprova.

Společnost Aimtec implementuje systém pro plánování a řízení výroby Asprova v moravském závodě firmy Metaldyne. Asprova vycházející z japonských principů bude řídit výrobu komponent pro automobilový průmysl, které jsou lisovány za studena a následně obráběny. „Při plánování naší složité strojírenské výroby jsme se potýkali s řadou omezení. Pro zlepšení plánování výroby, zajištění synchronizace procesů a splnění stanovených cílů jsme si z na trhu dostupných řešení vybrali APS systém Asprova. Přesvědčil nás svou funkčností a referencemi u zákazníků s obdobnou výrobou a podporou po celém světě,“ říká k projektu Renata Ťopková, vedoucí plánování výroby ve společnosti Metaldyne Oslavany.

Plánování kompletní výroby s Asprovou

Společnost Metaldyne poptávala systém umožňující pokročile plánovat ve výrobních prostorech v Oslavanech a ve Zbýšově. Hledala takové řešení, které by respektovalo dostupnost materiálu, plánovalo úzká místa a poskytovalo dlouhodobý plán, se kterým by dokázala snížit prostoje a mezioperační zásoby. Současně vedení požadovalo vizualizaci stavu výroby, zlepšení připravenosti závodu na navýšení objemu výroby, rozšíření portfolia a synchronizování plánu výroby v Oslavanech a ve Zbýšově. Pro tyto účely si vybrala APS systém Asprova, který dodává na českém trhu společnost Aimtec.

Systém Asprova bude nasazen pro plánování všech částí výroby – dělení materiálu, mýdlování, lisování, tepelnou úpravu a CNC soustružení. Systém bude detailně plánovat na období 6 týdnů. Hlavním výstupem bude rozpis plánovaných operací pro každý plánovaný zdroj ve výrobě. Pro vytvoření plánu bude systém Asprova využívat data z podnikového systému ERP - XPPS.

Vizualizace a synchronizace

Asprova umožní ve společnosti Metaldyne zvýšit efektivitu výroby, poskytne vizualizaci plánu a aktuálního stavu, sníží operativu plánovače a zajistí maximální propustnost výroby při růstu obratu. Současně bude možno synchronizovat stupně výroby, jak v rámci jedné lokace, tak i mezi lokacemi navzájem či rychle přeplánovat v případě výpadku strojů nebo změny zákaznických požadavků a jednoduše plánovat testovací zakázky.

Projekt implementace APS systému Asprova byl zahájen v srpnu 2013 s plánovaným ukončením v lednu 2014. V budoucnu se uvažuje o nasazení plánovacího nástroje Asprova také v sesterské společnosti v Zell am Harmersbach a v Norimberku v Německu.

Metaldyne Oslavany, spol. s r. o.

Metaldyne Oslavany je strojírenská firma se 100 % zahraniční účastí zabývající se lisováním za studena a obráběním. Firma spadá pod americkou investiční společnost. Stávající výrobní program zahrnuje především drážkové náboje pro nákladní automobily, různé druhy hřídelů včetně drážkovaných a dutých a ostatní komponenty používané v automobilovém průmyslu. Zákazníky jsou automobilky jako BMW, Daimler, VW, nebo dodavatelé ZF, Magna a Dana. V říjnu roku 2012 otevřela společnost nový výrobní areál ve Zbýšově u Brna pro účely obrobny a uvolnění výrobních hal v Oslavanech pro plánovaný přesun výrobních zařízení ze SRN do ČR.

www.aimtec.cz