WIDIA HydroForce™HT:

univerzální hydraulický upínač snižuje potřebu skladových zásob a zvyšuje výkon obrábění

Produkty a služby značky WIDIA se vyznačují inovací v kovoobráběcím průmyslu již více než 80 let – od světově prvního patentu na vyměnitelné karbidové břitové destičky až k vývoji světově prvních povlakovaných sort karbidu. Značka WIDIA nabízí kompletní portfolio přesně konstruovaných výrobků a zakázkových služeb. S tisíci produktů pro frézování, soustružení, vrtání a nástrojovými systémy nabízenými po celém světě autorizovanými prodejci najdete vše, co potřebuje z jednoho zdroje.

Univerzální hydraulický nástrojový upínač HydroForce™HT od společnosti WIDIA

Vysoké požadavky vyžadují správné nástroje a nejvýkonnější nástroje vyžadují ty nejlepší komponenty.

Společnost WIDIA je přední světový dodavatel produktů pro obrábění, které jsou odolné proti opotřebení a aplikačních inženýrských služeb, neustále zjišťuje, že základem pro úspěšné obrábění je skálopevná spolehlivost a výkon obrábění. Proto s potěšením představuje HydroForce™HT. Nový vysoce výkonný, vysokomomentový univerzální hydraulický nástrojový upínač.

„Správný nástrojový upínač prodlužuje životnost nástroje a zvyšuje kvalitu povrchu obrobku i flexibilitu výroby. Je to nejpokrokovější hydraulický nástrojový upínač na trhu: první volba pro všechny rotační nástroje,“ říká Doug Ewald, global product manager společnosti WIDIA.

Nástrojový upínač HydroForce™HT má kompaktnější a tužší konstrukci a o 40 % silnější průřez přední stěny. Díky tomu má větší pevnost nutnou pro zlepšení řezných parametrů a lepší výsledky. Svěrná síla je třikrát větší než u běžných hydraulických nástrojových upínačů a vzhledem k lepšímu tlumení vibrací je házivost ve vzdálenosti 2 D od čela upínače do 3 μm. Do otáček 25 000 za minutu je dosaženo kvality vyvážení G = 2,5.

„Robustní výkon pro všechny rotační nástroje je dosahován jen dvěma velikostmi vysokomomentových upínačů,“ pokračuje Ewald. „Přímo upnout lze nástroje o průměru 20 mm a 32 mm (0,75" a 1,5"), pro všechny ostatní průměry se dodávají redukční pouzdra.“

Cenově výhodnější než drahá tepelná upínací pouzdra, až čtyřikrát větší svěrná síla než u mechanických kleštinových upínačů a lepší kvalita vyvážení než u silových kleštinových upínačů pro frézy. HydroForce™ HT je cenově výhodný univerzální nástrojový upínač, který zjednodušuje nákup dílů, prodlužuje životnost nástrojů a je použitelný pro frézování, vrtání, vystružování a další druhy obrábění s rotujícími nástroji.

Pro další informace navštivte: www.widia.com