WITTMANN BATTENFELD představuje novou technologii spojení vstřikováním IMIW

WITTMANN BATTENFELD nabízí s technologií IMIW novou technologii, která umožňuje vodotěsně i plynotěsně zastříknout vkládané díly. Tato technologie je obzvláště zajímavá pro techniku RFID (RFID = Radio Frequency Identification). RFID se používá ve zvětšené míře nejen v oblasti automobilů, ale nachází i své uplatnění v lékařství, dopravě, elektronice a ostatních průmyslových oblastech. Předností RFID je bezdotykový přenos velkého množství informací v nejkratším čase.

RFID díly musí být chráněny před mechanickým poškozením, vlhkostí, teplotou a ostatními vlivy. Proto se tyto díly nasazují k ochraně.

Ke spojení obou polovin pláště je možné jmenovat různé možnosti jako je slepení, svařování, klemování, sešroubování a podobné.

Díky nové technologii IMIW je nyní poprvé umožněno vytvořit spojení přímo mezi kontaktními plochami, to znamená na místech, kde jsou potřebné. Přitom nastává spojení dříve vystříknutých polovin spojování vstřikováním kontaktních ploch zevnitř stejným materiálem. Pomocí technologie IMIW (IMIW = In-Mould Internal Welding) je možné docílit plyno- i vodotěsného spojení obou polovin a zajistit tak optimální ochranu citlivých elektronických komponent.

Zvláštní předností nové technologie je to, že díly nevykazují ani otřepy ani vyboulené sváry, a tedy není nutné žádné další opracování, ve stejném výrobním procesu se plynno- i vodotěsně spojí a navenek vykazují vysokou zatížitelnost spoje.

Technologie je vhodná i pro ostatní aplikace, u kterých se mají vzájemně spojit 2 díly, aby dosáhly dříve jmenované přednosti.

Technologie IMIW byla poprvé představena veřejnosti během Kompetenčních dnů WITTMANN BATTENFELD 24. a 25. dubna 2013 v Kottingbrunnu na stroji EcoPower 110.

Technologie vyvinutá firmou Barkley Plastics, Velká Británie bude výhradně zastupována firmou WITTMANN BATTENFELD.

Wittmann Battenfeld CZ spol. s r. o. je 100% dceřiná firma rakouského výrobce Wittmann Kunststoffgeräte GmbH, se sídlem ve Vídni. Byla založena v roce 2003 a je zodpovědná za prodejní činnost, poradenství, záruční i pozáruční servis a dodávky náhradních dílů pro zákazníky v České a Slovenské republice. V loňském roce firma oslavila již 10-té výročí svého působení na trhu v České a Slovenské republice.

Skupina WITTMANN jako jediná na světě nabízí ucelený výrobní program periferií a strojů na zpracování plastů:

  • roboty, manipulátory i komplexní automatizovaná pracoviště, IML-systémy
  • vstřikovací stroje Wittmann Battenfeld
  • lokální i centrální zařízení na sušení a dopravu granulátu
  • temperační přístroje, chladicí zařízení a průtokoměry
  • drtiče vtoků i dílů

Výrobní závody skupiny Wittmann Battenfeld jsou umístěny v Rakousku, Maďarsku, Francii, USA, Kanadě a Číně. Tato celosvětová skupina dodává prostřednictvím svých dceřiných společností a obchodních zastoupení výrobky do 60 zemí světa a objemem své produkce především v oblasti automatizace vstřikovacích procesů zaujímá dominantní postavení na světovém trhu. V současné době pracují stroje a zařízení WITTMANN BATTENFELD ve více než 200 lisovnách plastů v České a Slovenské republice. Uživatelé strojů jsou především výrobci technických plastových dílů orientovaní na automobilový a elektrotechnický průmysl.

 

 

Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o.
Malé Nepodřice 67, Dobev
CZ-39701 Písek
Tel: +420 384 972 165
Fax: +420 382 272 996
info@wittmann-group.cz
www.wittmann-group.cz