Zelená barva budoucnosti automatizace

Dalším spolupracujicím robotem od FANUCu bude CR-7iA

V průběhu roku 2016 představí FANUC další z řady spolupracujících robotů,tentokrát s užitečným zatížením 7 kg. A stejně jako v případě prvního kolaborativního modelu CR-35iA, který byl představen na evropském trhu v roce 2015 a byl vyvinut na základě modelu robota M-20iA / 35m, bude I mechanika nového modelu odpovídat mechanice stávající řady FANUC robotů, tentokrát řady LR Mate (LR Mate 200iD) a bude se nazývat CR-7iA.

Potenciální evropští zákazníci budou mít příležitost prohlédnout si prototyp v akci v první polovině roku 2016, kdy bude FANUC vystavovat prototyp jednotky na řadě výstav a to: v březnu na TechniShow (Nizozemsko), v dubnu na Industrie veletrhu ( Francie) a MACH Show (UK) a v červnu na veletrhu Automatica (Německo).

Stejně jako v prvních dnech robotiky, je i nyní cílem automatizace přenést těžkou manipulaci s materiálem a monotónní nebo nebezpečné úkoly na roboty. Zatímco standardní průmyslové roboty musí být obklopeny ochranými bariérami s cílem zajistit bezpečnost obsluhy, kolaborativní roboty mají schopnost pracovat bok po boku s pracovníky bez bariér a to díky svým bezpečnostním funkcím. Namáhavé, rutinní práce spolu s manipulačními úlohami na pracovních stanicích s nepříznivými ergonomickými podmínkami budou pro nový FANUC CR-7iA optimální. Pracovníci budou přispívat svými kognitivními a smyslovými schopnostmi k činnosti robota a společně tak budout schopni plnit své úkoly efektivním způsobem.

Představeni prvního kolaborativního robota od společnosti FANUC - CR-35iA přilákalo vysokou úroveň zájmu v různých průmyslových odvětvích, protože robot umožňuje uživatelům automatizovat průmyslové úkoly, kde je zapotřebí jak flexibilita operátora tak i síla robota umožňujícího manipulaci až do 35 kg užitečné zatížení. Představení spolupracujícího robota s nižším užitečným zatížením CR-7iA je pouze logickým vyústěním, protože FANUC tak pokračuje ve využívání svých osvědčených a prověřených řad standardních robotů, které umožňuje poskytnout vhodný typ robota pro každý druh práce.